Tavo LRT

2019.04.17 14:10

LRT pristatė naujienas: portalas toliau populiarėja, reikliau vertinamos laidos

LRT.lt 2019.04.17 14:10

Žiūrovai vertina laidas pagal tai, ar jiems patiko, ar ne, o LRT Tarybai šio kriterijaus nepakanka, specialioje laidoje, skirtoje antradienį vykusiam LRT Tarybos posėdžiui aptarti, sako LRT Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis. Sukurta visapusė vertinimo sistema padeda nuspręsti, ar LRT kuriama produkcija atitinka misiją, kokybę, lūkesčius.

Antradienio LRT Tarybos posėdyje aptarti finansiniai klausimai, metinės ataskaitos, taip pat penkerių metų strategija, dar kartą diskutuota apie Seimo įstatymo projektą dėl LRT.

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel džiaugiasi, kad augo LRT.lt portalas – šiuo metu portalu naudojasi daugiau nei 600 tūkst. vartotojų, puslapio peržiūrų – daugiau nei 9 mln., feisbuke – daugiau nei 200 tūkst. sekėjų. Palyginti su praėjusiais mėnesiais, augo ir LRT RADIJO klausytojų skaičius.

„Startavo serialas „Bloga mergaitė“, rodomas išskirtinai LRT.lt portale. Portalų sektoriuje tai naujiena, kai serialas rodomas tik portale. Vykdyta socialinio palaikymo akcijų, ruošiamės Velykoms, sukūrėme naujus, žaismingus skirtukus. Į LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybą po septynerių metų grįžo Guoda Pečiulytė. „Dienos temos“ vedėjo Audriaus Matonio vietą užėmė Raigardas Musnickas“, – kas naujo LRT pasakoja T. Rytel.

Paminėtina, kad LRT portale startavo rubrika anglų kalba, taip pat naujasis LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys rengia specialias transliacijas, per kurias kalbinamos įvairios muzikos pasaulio žvaigždės.

LRT Tarybos posėdyje aptarta 2019–2022 m. LRT strategija, kurioje suformuluotos pagrindinės ateinančių metų veiklos kryptys:

– žinių greitis, tikslumas, gylis,

– originali kūrybinė produkcija,

– medijų integravimas ir kompleksiškumas,

– turinys vaikams ir jaunimui,

– darbuotojų įtraukimas,

– veiklos ir valdymo efektyvumas ir skaidrumas,

– LRT prekės ženklo sklaida.

„Iškelti labai aiškūs tikslai, suplanuota, kokiais periodais iki 2022 m. koks uždavinys bus įgyvendintas. Visuomenei labai aiškiai galime pasakyti, link kur eina organizacija. Taip pat svarbu šią žinią perduoti ir darbuotojams, kaip ateinančius metus gyvens LRT“, – kalba T. Rytel.

Anot LRT Tarybos pirmininko L. Gadeikio, Taryba pritaria strateginiam planui – tokio detalaus plano, pagal kurį būtų galima įsivertinti, kas pasiekta, o kas – ne, LRT Taryba pasigesdavo. Strategija ir planas buvo visada, bet svarbu aiškiai matyti, kas kada žadama padaryti, būtina galėti patikrinti, ar veiksmingai dirbama, sako jis.

„Tai atsiranda ir tai džiugina. Manau, ir Tarybai, ir administracijai aiškiau, ko norima pasiekti. Ir visuomenė gali matyti, ar vykdome savo misiją“, – teigia L. Gadeikis.

LRT Tarybos pirmininkui antrina ir T. Rytel, kuris pritaria, jog dabar LRT turi aiškią struktūrą ir sistemą, kuriuo keliu eiti.

Taip pat posėdyje pristatytas antrasis LRT laidų ir rubrikų vertinimas. Jį atlieka iš LRT darbuotojų sudaryta komisija. T. Rytel teigimu, kad laidos ir rubrikos būtų įvertintos profesionaliai, sudaryta atskira metodika, vertinama pagal penkis kriterijus, didžiausias įvertinimas – 5. Buvo vertinamos įvairios skirtingos televizijos, radijo laidos, portalo rubrika.

„Vertinimai geri. Tikslas – pačių darbuotojų savikontrolė, vertinimas, kiek laidos atitinka mūsų iškeltus tikslus ir misiją“, – kalba T. Rytel.

L. Gadeikis teigia, kad Taryba jau kelis metus su administracinės komisijos pagalba vertina finansinį pagrįstumą – kas pusmetį keletą laidų įvertina finansiniu požiūriu.

„Bet vien finansinis pagrįstumas nėra viskas. Yra misija, kokybė“, – sako pašnekovas. Tad ši antra vertinimo dalis padeda Tarybai pamatyti ir įvertinti bendrą vaizdą, kaip atrodo laidos pagal visus parametrus. Žiūrovai vertina laidas pagal tai, ar jiems patiko, ar ne, o Tarybai šio kriterijaus nepakanka, tad sukurta visapusė vertinimo sistema padeda į LRT kuriamą produkciją pasižiūrėti objektyviau, ar laidos atitinka misiją, kokybę, lūkesčius.

„LRT yra sukūrusi ir žurnalistų etikos standartą. Praėjusį mėnesį buvo vertinti tam tikri nusiskundimai. Tai taip pat labai geras žingsnis, nes vyksta laidų savikontrolė, kalbama su žurnalistais ir reporteriais, ko reiktų vengti, kaip neiškraipyti faktų. Tai svarbu kalbant apie aukštesnę kartelę“, – aiškina T. Rytel.

Antradienį Konstitucinis teismas ėmė nagrinėti grupės Seimo narių prašymą išaiškinti dėl Seime sudarytos komisijos, tyrusios LRT ūkinę veiklą. L. Gadeikis įsitikinęs, kad Konstitucinio teismo sprendimas, kad ir koks būtų, padės jaustis tvirčiau.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Speciali laida. LRT vadovybė: ko sieksime ateinančius trejus metus?