Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – baletas ir muzika

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausia LRT Mediatekos lankytojų dėmesio gegužės mėnesį sulaukė pokalbis su Anapilin išėjusia balerina Maja Pliseckaja. Lietuvoje pasitikusi savo 80-metį, balerina davė interviu prieš savo vyro Rodiono Ščedrino baleto „Ana Karenina“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre premjerą. 

Praėjusį mėnesį praūžusi „Eurovizija“ nepaliko abejingų. Aktyviai ja domėjosi ir LRT Mediatekos lankytojai. Daugiausia peržiūrų sulaukė pirmas konkurso pusfinalis. Pirmame pusfinalyje dalyvavo 16 šalių, 10 jų pateko į konkurso finalą. Po komisijos ir žiūrovų balsavimo paaiškėjo, kad toliau konkurse dalyvauja Albanija, Armėnija, Rusija, Rumunija,Vengrija, Graikija, Estija, Gruzija, Serbija ir Belgija.

Daug LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė ir „Eurovizijos“ finalas. 40 konkurse balsavusių šalių įvertino, kad geriausiai šiais metais skambėjo Švedijos atstovo daina. Mans Zelmerlow su daina „Heroes“ pelnė 365 balus. Antroje vietoje su 303 balais liko Rusijos atstovė, trečioje – Italija, surinkusi 292 balus.

LRT žiūrovų dėmesio sulaukė ir muzikinis LRT projektas „Dainų daina“. Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kuris lietuvių kompozitorių kūrinys gali vadintis „Dainų daina“. Sudėjus komisijos ir žiūrovų balsus, šis titulas teko patriotiškai Stano dainai „Yra Lietuva“. Pirmoje bendros lentelės vietoje atsidūręs kūrinys surinko 20 balų, antroje vietoje – „Gintarai“ su 17 balų, trečioje – „Laivai nutols“ su 11 balų. 

Aktyviai domėtasi ir antru „Eurovizijos“ pusfinaliu. Jame paaiškėjo, kad Monika Linkytė ir Vaidas Baumila pateko į konkurso finalą. Iš 17 šalių, į kitą etapą pateko 10: Lenkija, Slovėnija, Švedija, Norvegija, Juodkalnija, Kipras, Azerbaidžanas, Latvija, Izraelis ir Lietuva.

1. Interviu su baleto šokėja Maja Pliseckaja

2. „Eurovizija“. Pirmasis pusfinalis

3. „Eurovizija“. Finalas

4. „Dainų daina“

5. „Eurovizija“. Antrasis pusfinalis