Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – optimizmo ir sėkmės istorijos emigracijoje

LRT.lt2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausia LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusią savaitę sulaukė „Emigrantų“ laida. Jos herojus informacinių technologijų (IT) specialistas Martynas Strazdas Škotijoje apsigyveno prieš 9,5 metų. Iš pradžių apie darbą pagal specialybę tuomet 22 metų jaunuolis galėjo tik pasvajoti, tad teko pradėti nuo pačių paprasčiausių darbų. Dabar Martynas dirba pagal išsilavinimą kompanijoje, į kurią patekti svajoja tūkstančiai. Apie Lietuvą vyras nebegalvoja ir, kaip atskleidžia „Emigrantams“, artimiausiuose jo planuose – emigracija į Afriką. 

Kita „Emigrantų“ herojė – Vitalija. Moteris į Suomiją išvažiavo su vyru, o liko viena. „Kai staiga nebelieka to artimiausio žmogaus, su kuriuo kartu planavai gyvenimą, labai sunku, bet įmanoma“, – sako Vitalija. Optimistės istorija – be pagražinimų.

Didelio susidomėjimo LRT Mediatekoje sulaukė ir archyvinė 1990 m. Amerikos lietuvių dovanota medžiaga – „II artilerijos pulko 10 metų sukaktuvių šventė“. Joje be garso užfiksuoti Lietuvos tarpukario vaizdai: šventės, miesteliai, architektūra, buitis, žmonės.

Asmeninį gyvenimą po devyniais užraktais sauganti Ilona Balsytė apie šeimą ir santykius su brangiausiais žmonėmis sutiko papasakoti LRT Mediatekos lankytojų pamėgtai laidai „Gyvenimas“. „Šeima man kur kas svarbesnė už bet kokius vaidmenis ar populiarumą“, – prisipažino aktorė ir atskleidė, kodėl po vieno ryškiausių vaidmenų, kito verto dėmesio nebesulaukė. 

Antras „Gyvenimo“ pasakojimas – ekologija susižavėjęs italas milijonierius paaukojo pinigus, prarado šeimą, buvo išduotas vaikų, bet netikėtai laimę ir meilę rado ten, kur nesitikėjo. 

Daug LRT Mediatekos lankytojų dėmesio vis dar sulaukia intelektinio LRT žaidimo „Auksinis protas“ finalas. Jame paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo ir į kelionę aplink pasaulį išvyks 35 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas.

LRT žiūrovus domino ir „Bėdų turgus“. Jame pasakojimas apie Rūtą, kurią lygiai prieš metus pėsčiųjų perėjoje partrenkė visiškai girta vairuotoja. Nuo tos dienos gabios, talentingos merginos gyvenimo scenarijus buvo pakeistas neatpažįstamai. Ne tik jos – visos šeimos, jau metus nesitraukiančios nuo merginos lovos. Kitos laidos herojės Dalios gyvenime irgi pokyčiai. Juos atnešė ugnis – neliko nei ūkio, nei gyvulių.

1. „Emigrantai“

2. Aukso fondas. II artilerijos pulko 10 metų sukaktuvių šventė

3. „Gyvenimas“

4. „Auksinis protas“

5. „Bėdų turgus“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.