Naujienų srautas

Tavo LRT2015.06.07 08:24

Ar sutikti su kaimyno prašymu griauti laikančiąją sieną?

Vargu ar pats gyventojas gali nuspręsti, kuri statinio siena yra laikančioji, o ir griauti ją galima tik gavus namo bendrijos sutikimą. Taip sako Aplinkos ministerijos Statybos normavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilia Kriaučiukaitė.  

Vargu ar pats gyventojas gali nuspręsti, kuri statinio siena yra laikančioji, o ir griauti ją galima tik gavus namo bendrijos sutikimą. Taip sako Aplinkos ministerijos Statybos normavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilia Kriaučiukaitė.

LRT Radijo klausytojas Donatas iš Kauno teiraujasi, kas nutiks jo butui, jei kaimynas nugriaus laikančiąją sieną. „Kaimynas remontuoja savo butą ir prašo mano sutikimo, kad neprieštaraučiau, jog jis savo bute nugriautų atraminę sieną tarp virtuvės ir salono. Noriu sužinoti, ar, jo bute nugriovus šią sieną, mano butui nebus neigiamų pasekmių“, – domisi klausytojas.

Aplinkos ministerijos Statybos normavimo skyriaus vyriausioji specialistė V. Kriaučiukaitė aiškina, kad pirmiausia turi būti kreipiamasi į namo administratorių ar bendrijos pirmininką.

„Gyventojai, norintys savo bute atlikti kapitalinį remontą, tarkim, griauti laikančiąsias sienas, turėtų kreiptis į namo administratorių ar bendrijos pirmininką, prašyti suorganizuoti bendrijos narių susirinkimą ir gauti sutikimą arba atlikti apklausą paštu sutikimo gavimui“, – tvirtina Aplinkos ministerijos atstovė.

Tokia procedūra reikalinga tais atvejais, kai remontas susijęs su namo naudojimo objektais, inžinerinėmis sistemomis, laikančiosiomis konstrukcijomis. „Jeigu bute atliekamas kosmetinis remontas ar išgriaunama dalis nelaikančiosios sienos, tada tai yra statinio paprastasis remontas ir gyventojų sutikimas nereikalingas“, – nurodo specialistė.

Tačiau, pasak V. Kriaučiukaitės, pats gyventojas nelabai gali nuspręsti, kuri namo siena yra laikančioji, kuri ne. „Jis turėtų kreiptis į statinio projektuotojus arba į statybos ekspertus, kurie galėtų kvalifikuotai pasakyti, ar galima tą sieną griauti“, – rekomenduoja pašnekovė.

Jeigu griaunama laikančioji siena, turi būti daromas kapitalinio remonto planas. „Tokio plano gali pareikalauti daugiabučio namo gyventojai, duodami sutikimą kapitaliniam remontui atlikti. Be minėto remonto projekto, parengto kvalifikuoto projektuotojo, tokio remonto atlikti negalima“, – tikina statybos normavimo specialistė. LRT Radijo klausytojui pašnekovė siūlo kreiptis į namo administratorių ar bendrijos pirmininką ir informuoti apie kaimyno planuojamas statybas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą