Naujienų srautas

Tavo LRT2015.06.06 13:01

Ar gydytojas gali nurodyti, į kurią vaistinę eiti?

Gydytojų išrašyti vaistų receptai galioja visose vaistinėse, ir pacientas pats turi pasirinkti jam tinkamą vaisto įsigijimo vietą. Taip sako Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Ingrida Savickienė.  

Gydytojų išrašyti vaistų receptai galioja visose vaistinėse, ir pacientas pats turi pasirinkti jam tinkamą vaisto įsigijimo vietą. Taip sako Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Ingrida Savickienė.

LRT Radijo klausytoja Stasė iš Vilniaus skundžiasi, kad gydytoja nurodė, kurioje vaistinėje pirkti receptinius vaistus. „Gydytojai receptus išrašo kompiuteriu ir pacientui nurodo, į kurią vaistinę eiti pirkti vaistų. Buvau Antakalnio poliklinikoje. Gydytoja išrašė porą receptų: vienas – į vieną vaistinę, kitas – į kitą. Nuo kada gydytojai gali nurodyti kokioje vaistinėje turiu pirkti vaistus?“ – teiraujasi klausytoja. 

Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai I. Savickienė tikina, kad poliklinikoje stengiamasi, jog gydytojams būtų kuo patogiau dirbti.

„Dėl to gydytojai turi galimybę naudotis daugeliu programų, viena jų – receptų išrašymas kompiuteriu“, – sako I. Savickienė. Toks receptų rašymas gerokai palengvina gydytojo darbą: nereikia rašyti nei paciento vardo, nei pavardės, vaistas parenkamas iš kompiuterinio žinyno, tai leidžia išvengti klaidų.

„Tai – progresyvus sprendimas, o pacientų atsiliepimų apie tokius atvejus, kad gydytojas nurodytų į kurią vaistinę eiti, negavome ir nelabai tikime, kad taip būtų, nes aplink polikliniką yra net keletas vaistinių“, – tvirtina Antakalnio poliklinikos atstovė.

Jos teigimu, kompiuteriu rašomas receptas turi bendrą formą ir niekur nenurodoma, kurioje vaistinėje jis galiotų, o pacientas turi teisę eiti į bent kurią vaistinę.

„Bet kuriuo atveju, mes reaguojame į pacientų nusiskundimus ir tikrai atkreipsime gydytojų dėmesį, kad tokių rekomendacijų, į kurią vaistinę eiti, ateityje nebūtų“, – žada Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai.

Pašnekovė primena, kad informacija apie vaistus prieinama internete ir pacientai gali pasižiūrėti, kurioje vaistinėje vaistai pigesni ir ar išvis jie yra. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą