Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Vasaros sekmadienių vakarai per LRT – su lietuviško kino premjeromis

LRT.lt2015.09.08 13:45

LRT televizija visą vasarą kiekvieną sekmadienį kviečia mėgautis pastaraisiais metais sukurtais lietuviškais vaidybiniais filmais. LRT programų tinklelį papuoš „Ekskursantė“, „Lošėjas“, „Aurora“, „Nesamasis laikas“ ir daugelis kitų išskirtinio kritikų ir žiūrovų dėmesio sulaukusių lietuvių kino juostų.

LRT televizija visą vasarą kiekvieną sekmadienį kviečia mėgautis pastaraisiais metais sukurtais lietuviškais vaidybiniais filmais. LRT programų tinklelį papuoš „Ekskursantė“, „Lošėjas“, „Aurora“, „Nesamasis laikas“ ir daugelis kitų išskirtinio kritikų ir žiūrovų dėmesio sulaukusių lietuvių kino juostų.

Birželio 24-ąją bus parodytas pasaulį apkeliavęs labiausiai žinomas pastarųjų metų lietuviškas filmas „Lošėjas“ (rež. Ignas Jonynas, scen. aut. Kristupas Sabolius). Įtaigus, dinamiškas ir provokuojantis „Lošėjas“ nusitaiko į ribinėse situacijose esančius žmones, kurie yra žymiai arčiau mūsų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nusivylę ir nebeturintys ko prarasti filmo personažai ilgainiui atsiduria tiesiog per arti mirties ir padaro ją pasipelnymo įrankiu. Iš mirties galima lošti. Kaip? Apie tai pasakoja filmo siužetas.

Vincentas yra geriausias greitosios pagalbos stoties darbuotojas, kurio aistra – įvairiausi azartiniai lošimai. Persekiojamas skolininkų, jis priverstas imtis ko nors radikalaus, kad grąžintų nuolat pralošiamus pinigus. Vincentui gimsta idėja sukurti su jo profesija susijusį nelegalų žaidimą. Iš pradžių makabriškas užsiėmimas sudomina tik greitosios pagalbos darbuotojus, bet netrukus ima sparčiai plėstis. Kolegos medikai tampa lošimo agentais, o Vincentas – bankininku. Finansiniai reikalai vis gerėja, bet žaidimui pasipriešina gydytoja Ieva, su kuria Vincentą sieja ką tik užsimezgęs aistringas ryšys. Netrukus jis bus priverstas lemtingai pasirinkti – žaidimas ar meilė.

Vaidina: Vytautas Kaniušonis, Oona Mekas, Romuald Lavrynovič, Valerijus Jevsejevas, Lukas Keršys, Jonas Vaitkus, Artūras Šablauskas, Simonas Lindešis ir kiti.

Pasaulinė filmo „Lošėjas“ premjera įvyko 61-jame San Sebastiano tarptautiniame kino festivalyje 2013 m., konkursinėje programoje „Nauji režisieriai“ (New Directors). Specialus pagrindinės konkursinės programos žiuri prizas filmo prodiuseriams Uljanai Kim ir Robertui Vinovskui Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje, Paryžiaus kino festivalyje „L’Europe Autour de l’Europe“ – specialusis žiuri prizas ir prizas už geriausią filmą. Lietuvių kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2014“ „Lošėjas“ laimėjo kaip metų geriausias pilnametražis vaidybinis filmas, taip pat metų geriausio režisieriaus, geriausio aktoriaus, geriausio dailininko, geriausio kompozitoriaus, geriausio profesinės meistrystės darbo kategorijose. „Lošėjas“ – oficialus Lietuvos pretendentas į „Oskarą“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje 2014.

Vasarą LRT žiūrovų dėmesio lauks ir 2013-aisiais septynis „Sidabrinių gervių“ apdovanojimus susišlavusi Kristinos Buožytės „Aurora“, „Kolekcionierė“, Mariaus Ivaškevičiaus „Santa“, Romo Zabarausko „Streikas“, Agnės Marcinkevičiūtės „Vardas tamsoje“ ir daugelis kitų kino salėse ir festivaliuose puikiai įvertintų lietuvių vaidybinių filmų.