Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia, kas tapo „Auksiniu protu“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.  

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė intelektinio LRT žaidimo „Auksinis protas“ finalas. Jame paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo ir į kelionę aplink pasaulį išvyks 35 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas.

Visus muzikos gerbėjus ir LRT Mediatekos lankytojus prie ekranų kvietė ir 60-oji „Eurovizija“. 40 konkurse balsavusių šalių įvertino, kad geriausiai šiais metais skambėjo Švedijos atstovo daina. Mans Zelmerlow su daina „Heroes“ pelnė 365 balus. Antroje vietoje su 303 balais liko Rusijos atstovė, trečioje – Italija, surinkusi 292 balus.

Tradiciškai daug susidomėjimo sulaukė ir socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Pirmo pasakojimo herojė Viktorija Šiauliuose dirbo virėja ir slapta vis pagalvodavo, kad nori pokyčių. Moteris internetu susipažino su 19 metų vyresniu turku. Ši pažintis kardinaliai pakeitė lietuvės gyvenimą: dabar ji – verslininkė Helsinkyje.

Kita „Emigrantų“ tema – į Škotija Jolanta ir Tomas persikėlė dėl itin reto dukters susirgimo. „Turėjo lietuvių kalbos sutrikimą. Neskyrė galūnių ir moteriškos bei vyriškos giminės, tačiau, kai pakalbėjome su anglų kalbos mokytoja, ji sakė, kad dukters anglų kalba yra tobula“, – pasakoja Jolanta. 

LRT Mediatekos lankytojai kaip visuomet domėjosi laida „Gyvenimas“. Pirmojo pasakojimo herojė, 28-erių dainininkė Gintarė Kubiliūtė, pernai lapkričio pabaigoje atsidūrė didžiulio skandalo epicentre. Šveicarijos, Italijos ir Lietuvos žiniasklaidoje netruko sumirgėti skambių antraščių, skelbiančių, kad lietuvė atsidūrė Šveicarijos kalėjime. Pati mergina dingo kaip į vandenį. Tačiau, pasirodo, priešingai, nei skelbė italų bulvarinė spauda, ji dienas leido ne kalėjime, o kruopščiai saugoma. 

„Girdžiu – žiurkės iš kampų lenda. Buvo labai šiurpu!“ – pirmą naktį viduryje Brazilijos džiunglių stūksančiame maisto fabrike prisimena rašytoja, kito laidos „Gyvenimas“ pasakojimo herojė, Rasa de Silva. Tuomet lietuvė, neapsikentusi nuolatinių vyro Marqueso giminių patyčių, su trimis vaikais išėjo iš nesvetingų namų.

LRT žiūrovai domėjosi ir paslaptingu įrašu, nufilmuotu Permėje. Rusijos gyventojai tokie priblokšti, kad skambina vienas kitam ir ragina lįsti laukan pažiūrėti. Kokia čia kobra, klausia jie. Pasaulio pabaiga, vėliau pakomentuos vienas iš stebėtojų. Dar vėliau danguje nežinia iš kur pasirodys antras toks neatpažintas skraidantis objektas.

1. „Auksinis protas“

2. „Eurovizijos finalas“

3. „Emigrantai“

4.       „Gyvenimas“

5.  Vaizdo įrašas iš Permės [...]

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi