Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kaip viešajame transporte palaikoma švara?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Viešojo transporto priemonės valomos kasdien, o kartą per mėnesį tai daroma itin kruopščiai. Taip sako bendrovės „ Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozapas Grabys.

Viešojo transporto priemonės valomos kasdien, o kartą per mėnesį tai daroma itin kruopščiai. Taip sako bendrovės „ Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozapas Grabys.

LRT Radijo klausytoja Onutė iš Vilniaus nori žinoti, kaip palaikoma švara sostinės visuomeniniame transporte. „Kodėl nevalomas visuomeninis transportas? Juk anksčiau visad būdavo išplaunamas. Dabar, kai įlipi, – tiek dulkių. Troleibusai turėtų būti pravalyti drėgnu skuduru ir išplauta išorė“, –mano klausytoja. 

Bendrovės „ Vilniaus viešasis transportas“ atstovas apgailestauja, kad keleivei susidarė neteisingas įspūdis. „Kiekvieną vakarą troleibusų ir autobusų išorė nuplaunama automatinėje plovykloje. Vėliau transporto priemonės valomos iš vidaus: drėgnai nuvalomos sėdynės, turėklai, palangės, prašluostomos grindys, kad nesukeltų dulkių. Tai vyksta kasdien“, – tikina J. Grabys. 

Kartą per mėnesį, technikos direktoriaus teigimu, troleibusai ir autobusai yra išvalomi ir rimčiau: su cheminėmis priemonėmis valomos sėdynės, turėklai, palangės ir stiklai. Be to naudojamos dezinfekcinės priemonės nuo virusų ir t. t. Pasak J. Grabio, dėl lėšų trūkumo dažniau naudoti dezinfekcines priemones nėra galimybės.

„Galbūt keleivei galėjo susidaryti toks įspūdis, nes dienos metu, kai sulipa daug keleivių, būna ir nekultūringų keleivių: ir pribarsto, ir pritrupina, ir prilaisto. Galėjo būti ir dulkių: kas 300–400 metrų atsidaro trejos durys ir, jei lauke vėjas, gali įnešti ir smulkaus smėlio, dulkių“, – mano pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.