Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Auksinio proto“ nugalėtojas: nesutariau su mokytojais, nes visi norėjo, kad dalyvaučiau olimpiadose

LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienio vakarą paaiškėjo didžiausio intelektinio LRT Televizijos žaidimo „Auksinis protas“ nugalėtojas. Juo tapo ir į kelionę aplink pasaulį išvyks 35 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas.  

Trečiadienio vakarą paaiškėjo didžiausio intelektinio LRT Televizijos žaidimo „Auksinis protas“ nugalėtojas. Juo tapo ir į kelionę aplink pasaulį išvyks 35 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas.

„Obeliuose tapau legenda. Svarbiausias kaimo įvykis – Jonas laimėjo „Auksinį protą“, – juokiasi iš Rokiškio rajono, Obelių kaimo, kilęs J. Mikalkėnas.

Vyras sako, kad mokykloje jį vadino vunderkindu. „Ketverių metų jau laisvai skaičiau, devynerių laimėjau savos kūrybos eilėraščių konkurse – sekėsi viskas. Na, beveik viskas, išskyrus dailę, darbus ir dailyraštį“, – pasakoja netrukus į kelionę aplink pasaulį išskrisiantis J. Mikalkėnas.

„Auksinis protas“ mokyklos sako aukso medaliu nebaigęs, o ir su kai kuriais mokytojais nesutarė, mat visi savo dalyko mokytojai norėjo, kad J. Mikalkėnas dalyvautų olimpiadose, o visur vyras tiesiog nespėdavo.

„Tačiau olimpiadose dalyvaudavau ir laimėdavau dažnai. Vyresnėse klasėse dažniausiai dalyvaudavau informatikos ir matematikos olimpiadose. 12 klasėje Kaune laimėjau KTU J. Matulionio vardo matematikų konkursą“, – prisimena projekto laimėtojas.

J. Mikalkėnas yra taikomosios matematikos bakalauras, IT programų inžinerijos magistras, galintis pasigirti 12 metų trunkančia sėkminga IT specialisto karjera nuo programuotojo iki vadovo – šiuo metu jis yra „Ikea“ IT vadovas.

Be to, vyras groja keliais muzikos instrumentais, domisi ir kolekcionuoja fantastinę literatūrą. „Muzikinė karjera taip pat prasidėjo Obeliuose, namuose, – tęsia J. Mikalkėnas. – Tėvas buvo akordeonistas savamokslis, namie buvo visokių muzikos instrumentų, tai ir grojau. Muzikuoti mokiausi meno lavinimo centre, septynerius metus grojau akordeonu. Kai įstojau į KTU, priklausiau ansambliui „Nemunas“. Grojau akordeonu ir birbyne. Teko daug koncertuoti, gastroliuoti, pavažinėti po Europą – dalyvavome festivaliuose Prancūzijoje, Italijoje, Čekijoje, Šveicarijoje ir t.t.“

„Auksinio proto“ nugalėtojas itin džiaugiasi konkurso prizu – kelione aplink pasaulį, mat prisipažįsta, kol kas toliau Europos dar nekeliavęs. „Nuvykęs į kitą šalį nenusėdžiu vietoje – rūpi kuo daugiau pamatyti. Kelionių manija sirgau visuomet, tik už Europos ribų kol kas neteko būti, o dabar bus proga visą pasaulį apskristi. Tiesą sakant, gal dešimt metų neturėjau normalių atostogų – darbas toks“, – aiškina „Ikea“ IT vadovas. Dabar vyrui atostogauti pavyks net tris savaites – išskridęs birželio 14 dieną, sugrįš tik liepos 7-ąją.

Praras vieną gyvenimo dieną

Pagrindinis konkurso prizas kiek pakoreguotas pagal laimėtojo norus – įtrauktos šalys, kurias pamatyti norėjo labiausiai. „Maršrutą jau išmokau mintinai. Vilnius–Londonas, Londonas–Niujorkas, Niujorkas–Los Andželas, Los Andželas–Sidnėjus, Sidnėjus–Honkongas, Honkongas–Bankokas, Bankokas–Dubajus, Dubajus–Londonas, ir namo“, – džiūgavo nugalėtojas.

Įdomiausia tai, kad, kaip fantastiniame Žiulio Verno romane „Aplink žemę per 80 dienų“, žaidimo laimėtojas praras vieną gyvenimo dieną. „Iš Los Andželo į Sidnėjų (su persėdimu) skrisiu 14 valandų: birželio 21 dieną išskrisiu, o 23 dieną atskrisiu. 22 diena kažkur dings“, – paaiškino vyras.

Laisvalaikis – futbolas ir krepšinis, kuriuos J. Mikalkėnas pamėgo mokykloje, galima sakyti, atvedė ir į LRT žaidimą „Auksinis protas“. Futbolą  vyras žaidžia ir komandoje „Trivartis“, ir už įmonės „Ikea“ garbę. Tačiau komanda „Trivartis“ žaidžia ne tik futbolą – ką tik jie tapo reguliariojo „Auksinio proto“ sezono rengiamų gyvų žaidimų nugalėtojais.

„Žaisdami gyvuose „Auksinio proto“ protmūšiuose, mes vis laimėdavome kvietimus į televizijos žaidimą „Auksinis protas“.  Iš mūsų komandos per šį „Auksinio proto“ sezoną televizijos žaidime sužaidė jau 11 žmonių –visa futbolo komanda. Beje, futbolas nėra vienintelis dalykas, kuris sieja „Trivartį“. Ši komanda susibūrė virtualiai – internete, ir gyvuoja jau 10 metų. Žinoma, ji tapo „gyva“, nes protmūšiuose žaidžiame ne virtualiai. Joje daug įdomių, protingų, daug pasiekusių, iniciatyvių, įvairius renginius organizuojančių žmonių“, – pasakoja komandos narys.

Gyventi ir mėgautis gyvenimu 

Paklaustas apie kitus laisvalaikio užsiėmimus, J. Mikalkėnas sakė mėgstąs pasivažinėti dviračiu, tačiau nevairuoja automobilio. „Mašina man – balta dėmė. Moku gyventi be to daikto – važinėju visuomeniniu transportu. Mėgstu važinėti dviračiu, bet šiuo metu neturiu ir jo“, – pasakoja vyras. Vaikystėje pašnekovas tikina susižavėjęs laivais, jie patinka iki šiol, tačiau į vandens pramogas vyras neįsitraukė. „Užtenka gyvenime adrenalino ir be to. Ekstremalių momentų būna ir žaidžiant futbolą ar krepšinį“, – mano jis.

Į tradicinį klausimą, ar tikėjosi laimėti „Auksinį protą“, J. Mikalkėnas juokdamasis atsako, kad tikrai tokio plano nebuvo, tik labai norėjo neiškristi pirmajame žaidimo etape, kai žaidėjai kaunasi 3 prieš 3. „Superfinale taip pat buvau nusiteikęs paguodos prizui, tačiau lydėjo sėkmė. Visi lemiami etapai man buvo parankesni. Man šis žaidimas primena pokerį – šiek tiek pergalę lemia sėkmė, šiek tiek – įgūdžiai“, – įsitikinęs projekto nugalėtojas.

J. Mikalkėnas tikina, kad kitais metais LRT „Auksiniame prote“ nedalyvaus, bet bus ištikimas žaidimo fanas ir žiūrovas. Į klausimą, kokie jo gyvenimo planai, „Auksinio proto“ laimėtojas atsakė filosofiškai. „Tam ilgalaikė strategija nebūtina. Karjera klostosi gerai, laimėjimai patys į rankas įkrenta. Tad artimiausi planai – gyventi ir mėgautis gyvenimu“, – žada „Auksinis protas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt