Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Auksinis protas“: trečiadienį paaiškės, kas vyks į kelionę aplink pasaulį

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Neįtikėtina, bet už galimybę leistis į kvapą gniaužiančią gyvenimo kelionę už dyką vienas žmogus turi būti dėkingas... savo slengo žinioms. Slengo žodžio „chaliava“(lt. „už dyką“) iššifravimas atneš pergalę LRT žaidimo „Auksinis protas“ nugalėtojui. Jis atsakys į painų žiūrimiausio intelektinio žaidimo vedėjų Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino klausimą ir šis atsakymas bus lemtingas.

Neįtikėtina, bet už galimybę leistis į kvapą gniaužiančią gyvenimo kelionę už dyką vienas žmogus turi būti dėkingas... savo slengo žinioms. Slengo žodžio „chaliava“(lt. „už dyką“) iššifravimas atneš pergalę LRT žaidimo „Auksinis protas“ nugalėtojui. Jis atsakys į painų žiūrimiausio intelektinio žaidimo vedėjų Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino klausimą ir šis atsakymas bus lemtingas.

„Auksinio proto“ superfinalo klausimas skamba taip: „Šis slengo žodis kilo nuo hebrajiško žodžio „pienas“. Prieš šimtą metų sionistų organizuotas vajus rinkti pinigus pienui žydų vaikams Palestinoje arba Rusijos „sėslumo zonoje“ pavertė šį žodį nemokamo daikto – dovanos sinonimu. Iš to ir yra kilusi frazė, reiškianti „einu pasiimti nemokamo pieno“. Koks tai žodis?“ O ką iš tiesų reiškia chalev, sužinosime paskutinėje šio sezono „Auksinio proto“ laidoje – auksiniame superfinale.

Vienam iš šešių superfinalo žaidėjų atsakymas į šį klausimą padovanos „Auksinio proto“ titulą ir skrydį aplink pasaulį. Kas tas laimingasis – protingiausias ir sėkmingiausias „Auksinio proto“ žaidėjas?

Superfinale žaidžia du kauniečiai – 57 metų ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Juozas Granskas ir 45 metų paštininkas Remigijus Surgaitis – bei keturi vilniečiai – 25 metų VšĮ Leidybos idėjų centro leidybos vadovas Arnas Jozonis, 34 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas, 34 metų kompiuterių programinės įrangos kūrėjas Andrius Šabanas ir 20 metų istorijos studentas Antanas Terleckas.

Kuriam iš superfinalo šešeto šypsosis vienintelė šio vakaro dama – ponia Fortūna? Vien dėl nenuspėjamosios Fortūnos šypsenos verta pamatyti „Auksinio proto“ superfinalinį žaidimą – jis tikrai nepakartojamas!

Nenuspėjama bus jau pati žaidimo pradžia, nes „Auksinio proto“ kūrėjai ir vedėjai A. Valinskas ir A. Tapinas iškart pateikė žaidėjams staigmenų: pakeistas pirmasis žaidimo etapas – po jo iš žaidimo iškrenta tik vienas, daugiausiai minusų surinkęs žaidėjas. Antrajame žaidimo etape lieka 5 žaidėjai, kurie žaidžia kiekvienas už save, o žaidimo vedėjai jų klausinės iš visų metų kurso – kaip studentų per sesiją.

Antrajame etape penki žaidėjai vienas kitam parinks paslėptas po skaičiais temas: gyvūnai, jūros, laureatai, lyginis-nelyginis ir prieš ar po. Nežinodami, kokia tema slepiasi, pavyzdžiui, po skaičiumi 3, nė vienas nė nenutuoks, kas kam kokią temą renka.

Ir tai dar ne viskas – po šio etapo vienas žaidėjas iškris, liks keturi, kurie pasidalys į dvi komandas. O finale susikaus likę trys žaidėjai. Finalinis etapas taip pat vyks burtų būdu – visi finalo klausimai bus surašyti ir sukabinti stende. Klausimus vienas kitam rinks ne „Auksinio proto“ vedėjai, o žaidėjai. Tad dėl sėkmės ar nesėkmės liks kaltinti tik ponią Fortūną.

Šimtus tūkstančių žiūrovų pritraukiantis LRT intelektinis žaidimas „Auksinis protas“ pažadą – kelionę aplink pasaulį – išpildys su kaupu ir netgi leis laimėtojui pakoreguoti maršrutą pagal pageidaujamas aplankyti šalis.

A. Valinskas ir A. Tapinas nepaliks be prizų ir likusių penkių superfinalo dalyvių – visiems žaidėjams „Auksinis protas“ dovanos žygį dviračiais po vieną gražiausių Lietuvos kampelių – Panemunės kraštą. „Auksinio proto“ finalininkų lauks vakarienė prabangiame restorane ir romantiška nakvynė Panemunės pilyje.

Nenuspėjamas, totalizatoriaus vertas „Auksinio proto“ superfinalas ir žaidimo vedėjų A. Tapino ir A. Valinsko skambus „atia“ iki kito sezono – trečiadienį 21:30 val. per LRT Televiziją.