Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

V. Lukočius: Lietuvos duetui „Eurovizijos“ finalas – jau pergalė!

Žymūs Lietuvos muzikai ir atlikėjai, dalyvavę dainininkų į „Eurovizijos“ konkursą atrankos komisijoje, nenusivylė Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės pasirodymu Vienoje ir tiki, kad jų pasirodymas finale bus dar geresnis.  

Žymūs Lietuvos muzikai ir atlikėjai, dalyvavę dainininkų į „Eurovizijos“ konkursą atrankos komisijoje, nenusivylė Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės pasirodymu Vienoje ir tiki, kad jų pasirodymas finale bus dar geresnis.

„Vaido ir Monikos pasirodymas pusfinalyje buvo geras. Jiems pavyko išlaikyti džiaugsmingą nuotaiką iki pat dainos pabaigos. Tačiau stiprios ir kitų šalių atlikėjų dainos, todėl finale konkurencija bus didelė ir mūsų duetui nebus lengva,“ – mano Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Gintaras Rinkevičius. 

G. Rinkevičius. V. Skaraičio (BFL) nuotr. 

Prisimindamas Vaido ir Monikos pasirodymus, vykstant atrankai į „Eurovizijos“ konkursą, maestro pasidžiaugė, kad duetas smarkiai ūgtelėjo, įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, o jų daina tapo dar stipresnė ir įtaigesnė.

„Labai gerai, kad pasirodymo pusfinalyje metu jie viso to neprarado, sugebėjo suvaldyti ir emocijas, ir jaudulį, ko tokiose didelėse scenose sunku išvengti“, – gyrė duetą žinomas dirigentas.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Vytautas Lukočius prisipažino negalįs savęs laikyti geru „Eurovizijos“ konkurso ekspertu ir vertintoju, nes po pirmojo pusfinalio iškrito tie atlikėjai, kurie jam labiausiai patiko: „Apie mūsų atlikėjus galėčiau pasakyti tik pačius geriausius žodžius – jie puikiai tarpusavyje dera,  matosi, kad, kaip duetas, jau susikristalizavo. Ir jų bučiniai, kaip matėme, pataikė į dešimtuką.“

Finalo baigties dirigentas prognozuoti nesiėmė. Jo įsitikinimu, tai, kad Lietuvos duetas pateko į finalą, jau yra puikus pasiekimas. „Viskas priklausys, nuo to, kiek prie televizorių ekranų šiandien vakare sėdės Lietuvos kaimynų, draugų, kaip tarpusavyje susitars konkurse dalyvaujančios šalys. Bet nebursiu“, – su optimizmo gaida kalbėjo V. Lukočius.

Žinoma dainininkė Rosita Čivilytė, stebėjusi ir vertinusi Vaido ir Monikos pasirodymus nuo pat „Eurovizijos“ atrankos pradžios, irgi negailėjo jiems komplimentų: „Neabejojau jais ir Lietuvoje, ir Vienoje, nors per generalinę repeticiją buvau šiek tiek sunerimusi, nes jų veiduose ir balsuose jautėsi nuovargis. Pusfinalyje laikiau kumščius. Bet jie – šaunuoliai! Pasirodę pirmieji, jie sugebėjo užkaitinti salę.“

Dainininkė taip pat teigė mananti, kad Vaidas ir Monika, kaip jau profesionalūs dainininkai, jaučia menkiausius salės palaikymo ar nusivylimo niuansus, kas irgi turi įtakos pasirodymo kokybei. 

„Bet jie „Eurovizijoje“ jaučiasi daug geriau, nei Lietuvoje. Ir palaikymas, ir supratimas Europoje – kur kas aukštesnio lygio. Mūsų duetas Vienoje susilaukė daug gražių žodžių, buvo pelnytai įvertinti, ko mes, deja, dar ne visada mokame padaryti Lietuvoje, amžinai saviškius „skalpuodami“, peikdami ir ieškodami neigiamų, o ne teigiamų dalykų“, – sakė dainininkė.

R. Čivilytė. A. Ufarto (BFL) nuotr. 

Svarstydama, kas galėtų laimėti šių metų „Eurovizijos“ konkursą, R. Čivilytė prisipažino, kad jai moteriška nuojauta kužda, jog Vaidas ir Monika pateks į geriausiųjų atlikėjų dešimtuką: „Jų daina – iš tikrųjų eurovizinė. Jeigu šitos Europa neišgirs... Bet, kaip matome, jau išgirdo. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, jog šiame konkurse, renkant geriausiuosius, turi įtakos ir geografiniai, ir politiniai aspektai. Juk „Eurovizija“ – dainų mugė, į kurią atlikėjai važiuoja pristatyti savo šalį. Tų rungtynių, žinoma, nestinga ir konkurso kuluaruose.“

Kad ir kaip pasibaigtų „Eurovizija“ mūsų šalies atlikėjams, R. Čivilytė atkreipė dėmesį, jog ir Vaidas su Monika, ir daugelis kitų Lietuvos atlikėjų sugeba atstovauti Lietuvai, dainuodami europietiškai ir tikrai ne blogiau, o gal net geriau už senųjų Europos šalių atlikėjus. 

„Niekada neabejojau, kad mes turime puikių dainininkų, tik reikia juos labiau mylėti, labiau ugdyti ir padėti jiems. Gal nereikėtų taip skeptiškai vertinti ir tos „Eurovizijos“ dainų mugės. Gal atvirkščiai – reikėtų ją labiau sureikšminti, o Lietuvos valdžiai derėtų turėti daugiau ūpo bei noro, kad mūsų atlikėjai ten pasirodytų geriau, įspūdingiau, nes šis konkursas turi ir politinę, ir kultūrinę potekstę. Kultūros kalba – viena svarbiausių žmonių kalbų ir suprantamiausių tarp skirtingų tautų“, – teigė R. Čivilytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą