Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

R. Jonaitis: Monika ir Vaidas – pavyzdingi jaunuoliai

Vaidas Baumila ir Monika Linkytė yra pavyzdingi jaunuoliai ir nevaikšto po vakarėlius, sako LRT žurnalistas Richardas Jonaitis, kuris šiuo metu darbuojasi  Vienoje.  

Vaidas Baumila ir Monika Linkytė yra pavyzdingi jaunuoliai ir nevaikšto po vakarėlius, sako LRT žurnalistas Richardas Jonaitis, kuris šiuo metu darbuojasi  Vienoje.

„Gal ateityje jie „pasileis plaukus“, linksminsis iki ryto, pramiegos repeticijas“, – svarsto žurnalistas. Jei taip nutiks, LRT televizijos, radijo ir portalo sekėjams jis žada apie tai pranešti, kaip ir apie kitus svarbius eurovizinius įvykius.

– Kokie buvo Tavo įspūdžiai, tik atvykus į Vieną ir pamačius „Eurovizijos“ virtuvę?

– Įspūdis yra tikrai stiprus. Smagu pabūti „viduje“, pamatyti vadinamąja „Eurovizijos“ virtuvę. Stebina preciziškumas. Per kelias valandas, skirtas Vaidui ir Monika, „Eurovizijos“ arenoje įvyko gan daug labai svarbių dalykų: techninių niuansų išsiaiškinimas, pokalbiai dėl drabužių ir grimo. Tada – pirmoji repeticija, kuriai skirta lygiai 30 min. Per jas Monika ir Vaidas spėjo keturis kartus sudainuoti kūrinį „This Time“. 

Iškart po to visa delegacija keliavo į peržiūrų kambarį, kur aiškinosi filmavimo ir stovėjimo teisingose pozicijose niuansus. Man, nors ir mėgstančiam kitokios stilistikos muziką, pamatyti tokį didžiulį, preciziškai organizuojamą renginį yra tikrai įdomu.

– Kas labiausiai nustebino šiame konkurse?

– Tas pats preciziškumas, techninio personalo pagarba atlikėjams, laiko taupymas. Kiekvienas žmogus dirba savo darbą ir nedaugiažodžiauja, per trumpiausią įmanomą laiką išklauso atlikėjų ir delegacijos vadovo Audriaus Giržado pastabas ir jas įgyvendina.

Taip pat maloniai stebina mūsų atlikėjų ramumas, lengvumas ir geras humoro jausmas.

– Spaudoje akcentuojama, kad Vaidas ir Monika sulaukia daug žurnalistų dėmesio. Ar jis mūsų dalyviams didesnis nei kitiems atstovams?

– Centre, kuriame prie stalų dirba kokie 200 žurnalistų, didžiuliame ekrane yra rodomos visos repeticijos, o po jų dažnai rengiamos spaudos konferencijos, į kurias „Eurovizijos“ asistentai kviečia visus norinčiuosius. Per pirmąją Monikos ir Vaido konferenciją buvo gal keliasdešimt žurnalistų, jautėsi, kad jie yra pasiruošę klausimų, seka mūsų atstovų veiklą.

Negalėčiau teigti, kas tas dėmesys yra didesnis nei kitoms šalims, nes jų labai daug. Bet dėmesys – tikrai didelis, ir spėju, kad jis tik didės, nes mūsų duetas yra labai natūralus. Kai jie kalba, nesijaučia dirbtinumo ar standartinių frazių. Atvirkščiai, jie dažnai juokauja, traukia vienas kitą per dantį. Manau, kad ateityje tai tik didins susidomėjimą Lietuvos atstovais. Bent jau aš to tikiuosi, nes manau, kad jie tikrai savyje turi daug gyvybingumo ir lengvumo, gali būti įdomūs žurnalistams.

– Su kurių šalių atstovais susidraugavo Vaidas ir Monika? Iš ko sulaukiame daugiausia palaikymo?

– Dar tik pirmos dienos, ir tik vakar jie turėjo daugiau laisvo laiko, tad nepastebėjau, kad jau būtų su kažkuo susibičiuliavę. Dar galiu pasakyti, kad Monika ir Vaidas yra pavyzdingi jaunuoliai, nevaikšto po vakarėlius, tad greičiausiai ir tų pažinčių bent jau kol kas užmezga mažiau.

Gal ateityje jie „pasileis plaukus“, linksminsis iki ryto, pramiegos repeticijas ir atras šimtą vakarėliuose sutiktų draugų. Nežinau, bet pažadu LRT televizijos, radijo ir portalo sekėjams pranešti apie tai ir kitus dalykus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi