Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – kas tapo „Dainų daina“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė muzikinis LRT projektas „Dainų daina“. Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kuris lietuvių kompozitorių kūrinys gali vadintis „Dainų daina“. Sudėjus komisijos ir žiūrovų balsus, šis titulas teko patriotiškai Stano dainai „Yra Lietuva“. Pirmoje bendros lentelės vietoje atsidūręs kūrinys surinko 20 balų, antroje vietoje – „Gintarai“ su 17 balų, trečioje – „Laivai nutols“ su 11 balų. 

Žiūrovus domino ir ketvirtasis „Auksinio proto“ finalas, kuriame paaiškėjo dar vienas pretendentas laimėti kelionę aplink pasaulį. Šioje laidoje dalyvavo ir gerai žinoma grupės „Pinup Girls“ dainininkė Viktorija Sutkutė. 

Daug LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė pokalbis su Anapilin išėjusia balerina Maja Pliseckaja. Lietuvoje pasitikusi savo 80-metį, balerina davė interviu prieš savo vyro Rodiono Ščedrino baleto „Ana Karenina“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre premjerą.  

Nemažiau žiūrovus domino ir socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“, kurioje – trys istorijos apie savo vietą atradusias moteris. Pamačiusi savo bendrabutį Olandijoje, Agnė nustėro: buvę kaliniai ir narkomanai tapo jos kambario draugais. „Jie pradėdavo vartoti narkotikus, visiškais savęs nekontroliuodavo. Būdavo labai baisu“, – sako Agnė. 

Iš pradžių Švedijoje, tada Belgijoje, vėliau Ispanijoje – antrojo „Emigrantų“ pasakojimo herojė Inga bandė tol, kol pasijautė laiminga ir savo vietoje. Ta šalis buvo Olandija.

Lietuvoje viskas buvo gerai: ir darbas, ir pajamos už jį, ir netgi gana atšiaurus klimatas tiko, sako kita „Emigrantų“ pasakojimo herojė Valerija. Savo mylimą Rusonių kaimą Kaišiadorių rajone moteris paliko tik todėl, kad bėgo nuo neištikimo, tačiau vis dar labai traukiančio vyro. „Dirbau uždaroje akcinėje bendrovėje, kuri užsiėmė durų gamyba. Buvo labai nuostabūs vadovai, puikus kolektyvas ir uždirbau neblogai“, – pasakoja 49-erių Valerija, kuri emigracijai ryžosi vos prieš pusmetį. Moteris sako, kad išeitį, kaip išsivaduoti iš nutraukti nepavykstančių santykių, pasiūlė draugė.

LRT Mediatekos lankytojai visuomet aktyviai domisi laida „Stilius“. Šį kartą laidoje – apie tai, kur dėti magnetinius laukus ir kaip nesinuodyti išmaniuoju telefonu. „Kiekvieni naudojimosi mobiliuoju telefonu metai padidina vėžio riziką 8 proc.“, – tikina fizikos profesorius Jonas Grigas.

Dar vienas laidos pasakojimas apie kulinarę Lilą Rubin, aistringą kokybiško maisto gamintoją, pripažintą Izraelio virtuvės žinovę, užaugusią labai religingoje šeimoje, tačiau galiausiai nusigręžusią nuo religijos.

Kita „Stiliaus“ herojė Ramunė Piekautaitė juokiasi, kad savo vestuvinę suknelę modeliavosi net dvidešimtį metų. „Su Kęstu susipažinome kovą. Galvojau, kad rugpjūtį jau tikrai ištekėsiu. Ištekėjau rugsėjį, po 23 metų“,  – pasakoja garsi drabužių dizainerė.

1. „Dainų daina“

2. „Auksinis protas“

3. Maja Pliseckaja

4. „Emigrantai“

5. „Stilius“