Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kur dingsta laiškai?

Sunku atsakyti, kur dingsta laiškai, kai šie nėra registruoti. Taip LRT Radijui teigia Lietuvos pašto atstovė Aurelija Jonušaitė. Pasak jos, sužinoti, kur užstrigo laiškas, galima tik tuomet, kai jis registruotas ir turi siuntos numerį.  

Sunku atsakyti, kur dingsta laiškai, kai šie nėra registruoti. Taip LRT Radijui teigia Lietuvos pašto atstovė Aurelija Jonušaitė. Pasak jos, sužinoti, kur užstrigo laiškas, galima tik tuomet, kai jis registruotas ir turi siuntos numerį.  

LRT Radijo klausytoja, viešėjusi Vokietijoje, prieš 15 dienų į Lietuvą išsiuntė laišką, tačiau šis kol kas nepasiekė adresato.

„Kadangi buvau tuo metu Vokietijoje, norėjau eiti į paštą registruoti. Mes nuėjome laiško registruoti, ir mane ten palaikė laukine, kad paprastą atvirutę noriu registruoti. Žinote, pasijutau labai nemaloniai. Dabar jau turbūt 15 dienų laiško nėra. Aš jau ir į Lietuvą parvykau. Kur dingsta laiškai?“ – klausia į LRT Radiją paskambinusi moteris.

Lietuvos pašto atstovė A. Jonušaitė sako, kad už laišką yra atsakinga siunčianti šalis.

„Klausytoja mini, kad laišką ji išsiuntė iš Vokietijos. Šioje situacijoje pažymėti, kad už laiško pristatymą visą laiką atsakinga siunčianti šalis. Vadinasi, šiuo atveju klausytoja turėtų kreiptis į Vokietijos paštą ir teirautis, kur jis užstrigo ir kodėl jis nepasiekė Lietuvos“, – aiškina A. Jonušaitė.

 Pasak Lietuvos pašto atstovės, keista, kad Vokietijos pašte klausytojai buvo pasiūlyta nesiųsti atviruko registruotu paštu.

„Klausytojai tikrai nereikėtų pasijausti nepatogiai ir nemaloniai, nes visais atvejais iš tiesų rekomenduojame siųsti registruotu paštu. Jei būtų registruota siunta tokiu atveju, kaip šis, kai po 15 dienų laiškas dar nepasiekė Lietuvos, jau būtų galima prisijungti prie sistemos ir, žinant siuntos numerį, įvesti ir matyti, kuriame taške tas laiškas yra užstrigęs ir kodėl jis dar neatkeliavęs“, – dėsto Lietuvos pašto atstovė.

Jos teigimu, kai siunta neregistruota, ji nėra įrašoma į jokias sistemas ir jokius dokumentus, ir nėra galimybės patikrinti siuntos kelio.

Anot A. Jonušaitės, kur dingo klausytojas laiškas, geriausiai atsakytų Vokietijos paštas.

„Galbūt jie turi sistemas, kur gali matyti [kur jis dingo]. Bet, jei tai būtų neregistruotas laiškas, išsiųstas iš Lietuvos, tikrai neturėtume galimybių patikrinti“, – sako Lietuvos pašto atstovė A. Jonušaitė.