Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Dainų dainoje“ – neeiliniai apdovanojimai

Nors „Dainų daina“ nugalėtoja paaiškėjo praėjusį šeštadienį, projekto kūrėjai nutarė apdovanoti ir kitus kūrinius. Pirmadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje surengtoje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo labiausiai žiūrovų pamėgtos ir įvairiausiose nominacijose nugalėjusios dainos. 

Nors „Dainų daina“ nugalėtoja paaiškėjo praėjusį šeštadienį, projekto kūrėjai nutarė apdovanoti ir kitus kūrinius. Pirmadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje surengtoje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo labiausiai žiūrovų pamėgtos ir įvairiausiose nominacijose nugalėjusios dainos. 

Per devynias savaites trukusį projektą skambėjo 74 lietuviški kūriniai, jie sulaukė 460 096 žiūrovų balsų. Tai projekto kūrėjus paskatino pagerbti ne tik nugalėjusį kūrinį, bet ir kitas dainas. 

Simboliškai apdovanojimų ceremoniją pradėjo Rosita Čivilytė ir Sasha Son su kūriniu „Dainų daina“.

„Tarptautinį pripažinimą pelniusia Dainų daina“ tituluotas kūrinys „Putinai“. Jo autoriui Mikalojui Novikui prizą įteikė kolega Teisutis Makačinas. Kompozitorius šmaikštavo, kad nesitikėjo pelnyti apdovanojimo, mat jo kūrinys finale liko paskutinis. „Putinus“ scenoje atliko Violeta Tarasovienė, Karina Krysko-Skambinė ir Evelina Sašenko.

Jurga Šeduikytė paskelbė „Naujai atgimusią Dainų dainą“. Ja tapo Alvydo Jegelevičiaus kūrinys „Vaikystės šviesa“.

Projekto apdovanojimų ceremonijoje nutarta išrinkti ir „Meilės Dainų dainą“, kuria tapo Violetos ir Viliaus Tarasovų porą suvedęs Deivido Zvonkaus kūrinys „Aš tavo“. Garbė įteikti šį apdovanojimą teko Ramūnui Zilniui. Žurnalistas pripažino, kad jie su kūrinio autoriumi – itin geri draugai, tad jam dar maloniau įteikti tokį apdovanojimą. 

„Dvasingiausia Dainų daina“ tapusį Andriaus Kulikausko kūrinį „Ateina Dievas“ paskelbė etnomuzikologė Zita Kelmickaitė. Ji  džiaugėsi praėjusiu muzikiniu projektu, kuris, muzikologės teigimu, parodė, kokių puikių lietuviškų dainų esama.

„Prieštaringiausia Dainų daina“ išrinkta žiūrovų mėgta, bet komisijos kritikuota daina „Juoda orchidėja“. Ją apdovanoti į sceną užkopė atlikėjas Radži.

„Šeimos Dainų dainą“ paskelbė  šeimyninis Violetos ir Viliaus Tarasovų duetas.  Ja tapo Andriaus Borisevičiaus kūrinys „Aš širdyje labai myliu savo mamą“.

Seimo narė Dalia Teišerskytė apdovanojo „Dainų dainą žmonai“ tapusią Algimanto Raudonikio kūrinį „Skinsiu raudoną rožę“.

Sukurta nominacija ir pagal dažnai A. Raudonikio lūpose skambėjusią frazę – „Dainų daina, kuri turi teisę skambėti“. Ja tapo Baltojo kiro „Lūpytės“. Šį apdovanojimą įteikti patikėta Zbignevui Levickiui.

„Geriausiu Dainų dainos sugrįžimu iš emigracijos“ įvardintas Edgaro Lubio kūrinys „Laivai nutols“. Taip nutiko todėl, kad kūrinys pirmiausiai buvo parašytas anglų kalba ir tik vėliau išverstas į lietuvių. Šį apdovanojimą kūrinio autoriui įteikė LRT Opus direktorius Darius Užkuraitis.

„Nauju Dainų dainos duetu“ išrinkta Sashos Son ir E. Sašenko pora su kūriniu „Aš lauksiu“. Apdovanojimą šiam duetui įteikė kita šeimyninė pora – Deivis ir Renata. Daininkai publikai atliko kūrinį "Aš ir Tu". 

Gedimino Zujaus kūrinys „Lyja lietus“ apdovanotas kaip „Vaikiška Dainų daina“. Tai scenoje paskelbė kompozitorė Zita Bružaitė. 

Apdovanojimų ceremoniją baigė „Dainų daina" paskelbtas kūrinys „Yra Lietuva“. Apdovanojimą dainos kompozitoriui Stano įteikė Vytautas Landsbergis. 

Be ypatingų apdovanojimų pirmadienio vakarą netrūko ir muzikos: Tadas Juodsnukis atliko savo naują kūrinį „Valandos“, neseniai „atsikūrusi“ grupė „Bavarija“ pasirodė su daina „Mums jūra iki kelių“, Laimono Žiulpos kūrinį „Šiurpuliukai“ publikai dovanojo Aistė Pilvelytė, projekte sužibėjęs jaunas atlikėjas Gražvydas Sidiniauskas pasirodė su daina „Diskoteka“ ir t.t. Scenoje pristatyta ir premjera – naujasis J. Šeduikytės kūrinys „Juoduoju baltuoju“.

„Dainų dainos“ apdovanojimai – jau šeštadienį 21 val. per LRT Televiziją.