Tavo LRT

2015.05.10 11:21

Sulaukus rekordinio balsų skaičiaus, išrinkta „Dainų daina“

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.05.10 11:21

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kuris lietuvių kompozitorių kūrinys gali vadintis „Dainų daina“. Sudėjus komisijos ir žiūrovų balsus šis titulas teko patriotiškai Stano dainai „Yra Lietuva“.  

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kuris lietuvių kompozitorių kūrinys gali vadintis „Dainų daina“. Sudėjus komisijos ir žiūrovų balsus šis titulas teko patriotiškai Stano dainai „Yra Lietuva“.  

Pirmoje bendros lentelės vietoje atsidūręs kūrinys surinko 20 balų, antroje vietoje – „Gintarai“ su 17 balų, trečioje – „Laivai nutols“ su 11 balų. 

Daugiausiai balų komisija skyrė kūriniui „Gintarai“ (68 balai), „Aš tavo“ ( 64 balai) ir „Yra Lietuva“ (59 balai). 

Vyresniųjų vertinimo komisijoje dalyvavo: Mikalojus Novikas, Andrius Kulikauskas, Alvydas Jegelevičius, Algimantas Raudonikis ir Gediminas Zujus.

Jaunojoje „Dainų dainos“ komisijoje buvo: Stanislovas Stanickis-Stano, Deivydas Zvonkus, Andrius Borisevičius, Edgaras Lubys ir Gintarė Canuel.

LRT Televizijos žiūrovai daugiausiai simpatijų išreiškė dainai „Yra Lietuva“ ( 29 200 balsai), „Juoda orchidėja“ (27 814 balsai) ir „Vaikystės šviesa“ (23 455 balsai). 

A. Raudonikio kūrinys „Skinsiu raudoną rožę“ patikėtas Romui Bubneliui ir Valdemarui Frankoniui. „Daina priklauso ne A. Raudonikiui, o liaudžiai. Tai pats aukščiausias dainos įvertinimas“, – vertino A. Kulikauskas. G. Canuel tikino, kad šios dainos žodžiai prasmingi ir gilūs. To, pasak jos, stokoja jaunosios kartos kūriniai. 

D. Zvonkaus dainą „Aš tavo“ tradiciškai atliko Violeta ir Vilius Tarasovai. 

Jaunas atlikėjas Gražvydas Sidiniauskas pristatė Stano kūrinį „Saulė“. „Yra dainų, kurių kartą paklausius, antrą – nebesinori. Ši daina – ne tokia“, – pokštavo M. Novikas. 

Neda ir choras „Božolė“ atliko A. Borisevičiaus kūrinį „Šalia“. A. Jegelevičiaus manymu, tai – daina dovana. Jis pagyrė ir atlikėją. „Seniai esu Nedos fanas ir Andriaus, kaip autoriaus ir žmogaus, fanas“, – kalbėjo E. Lubys.  

„MG International“ scenoje pasirodė su daina „Juoda orchidėja“.   

S. Bareikis su kūrinio autoriumi A. Kulikausku atliko dainą „Dievas ateina“. „Labai gerbiu A. Kulikauską, ir  man labai patinka jo dainos, išskyrus šitą“, – rėžė M. Novikas.  „Šita daina apeliuoja į visų ateistų širdis. Retas atvejis, kad dainuojama apie Dievą ir ką nors dvasingo“, – kalbėjo E. Lubys. 

Vladas Bagdonas ir choras „Liepaitės“ pristatė kūrinį „Vaikystės šviesa“. „Gailiuosi, kad papuoliau tik į paskutinę laidą“, – kalbėjo G. Canuel. Ji negailėjo pagyrų V. Bagdonui, tačiau pripažino kūrinį girdėjusi pirmą kartą. 

Choras „Džimba“ tradiciškai pristatė kūrinį „Aš širdyje labai myliu savo mamą“. Kūrinio autoriaus A. Borisevičiaus teigimu, tai – svarbiausia jo daina. 

Stano kūrinį „Yra Lietuva“ atliko grupė „Čilinam“, Mia ir aklųjų choras. „Ši daina – pilietiškumo pavyzdys“, – vertino A. Jegelevičius. E. Lubys pagyrė dainos tekstą. „Ten ir yra visas kabliukas“, – tikino jis. 

Marius ir Robertas Jampolskiai į sceną kopė su kūriniu „Tos pačios akys“.              

Justė Kazakevičiūtė ir Česlovas Gabalis sudainavo A. Kulikausko kūrinį „Gintarai“. Stano pagyrė dainą ir, pasinaudodamas proga, nutarė padėkoti už laidą, kuri, pasak jo, daug išmokė. 

Savo paties kūrinį „Laivai nutols“ E. Lubys atliko su Girmante Vaitkute. G. Canuel pasidžiaugė, kad kūrinio autorius jį išvertė į lietuvių kalbą. Komplimentų ji turėjo ir dainininkei G. Vaitkutei.

Kitą šeštadienį 21 val. LRT Televizijos žiūrovai kviečiami stebėti „Dainų dainos“ apdovanojimų ceremoniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt