Naujienų srautas

Tavo LRT2015.05.08 01:14

D. Grybauskaitė net nesvarstys V. Gedvilo, STT sako negalinti paviešinti pažymos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.05.08 01:14

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jos turima informacija, gauta trečiadienį, neleidžia net svarstyti „darbiečio“ Vydo Gedvilo kandidatūros į švietimo ir mokslo ministrus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jos turima informacija, gauta trečiadienį, neleidžia net svarstyti „darbiečio“ Vydo Gedvilo kandidatūros į švietimo ir mokslo ministrus.

„Dar trečiadienį ryte buvo gautas STT vadovo pasirašytas man ir premjerui adresuotas raštas, kuriame, vadovaujantis Kriminalinės žvalgybos įstatymo 19 straipsniu, pateikta kriminalinės žvalgybos informacija apie kandidatą. Ši informacija yra riboto naudojimo, todėl jos turinio atskleisti negaliu. Tačiau pateikti duomenys neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus. Neįtikėtina, kad premjeras, turėdamas tokią svarią informaciją, ryžosi teikti šią kandidatūrą“, – teigia D. Grybauskaitė.

Ji priduria, kad visada kėlė ir kels aukščiausio skaidrumo standartus visiems, todėl V. Gedvilo ji sako neskirsianti švietimo ir mokslo ministru. „Lauksiu iš premjero kandidatūros, kurios reputacija nekeltų nė menkiausios abejonės nei specialiosioms tarnyboms, nei visuomenei“, – tvirtina šalies vadovė.

V. Gedvilas: manęs taip lengvai nenudusinsi

Laikinasis Darbo partijos (DP) pirmininkas Valentinas Bukauskas sako, kad antro kandidato į švietimo ir mokslo ministrus kol kas nesiūlys ir prašo paviešinti STT pateiktą pažymą, kurios duomenys neleidžia teikti V. Gedvilo kandidatūros į ministrus. Pats V. Gedvilas teigia esantis nustebęs dėl Prezidentės sprendimo neskirti jo švietimo ir mokslo ministru. Jis atkreipia dėmesį, kad STT anksčiau nematė kliūčių jam eiti Seimo pirmininko pareigų ar būti Seimo pirmuoju vicepirmininku.

Nesulaukęs Prezidentės paramos jis neslepia esąs nusivylęs tokiu šalies vadovės sprendimu.

„Jaučiuosi kaip kibirą purvo būtų užpylę, bet aš turiu sportininko charakterį. Manęs taip lengvai psichologiškai nenudusinsi. Kaip jūs jaustumėtės, jeigu prirašytų, kad pridarei Lietuvai blogo? Anksčiau aš esu aukščiausius valstybinius apdovanojimus gavęs“, – naujienų agentūrai ELTA sakė V. Gedvilas, reaguodamas į Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą.

„Darbietis“  sakė nieko nenutuokiąs apie tai, kas rašoma apie jį Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymoje. Politikas pats norėtų, kad ta informacija būtų paviešinta.

„Kreipiausi į Premjerą, į STT, kad paviešintų pažymą, bent man parodytų. Aš nemačiau nieko“, – sakė V. Gedvilas.

A. Butkevičius: jis yra nepriekaištingos reputacijos

Premjero Algirdo Butkevičiau teigimu, STT pateikta informacija nėra pagrindas neteikti DP atstovo V. Gedvilo kandidatu į švietimo ministrus. A. Butkevičius sako, kad vadovaujasi STT dokumentu, jog V. Gedvilas yra nepriekaištingos reputacijos ir gali būti kandidatas, kuris būtų siūlomas užimti atsakingas pareigas.  

„Vadovaujuosi STT pateiktu pagrindiniu dokumentu, kad ponas V. Gedvilas yra nepriekaištingos reputacijos ir gali būti kaip kandidatas, kuris būtų siūlomas užimti atsakingas pareigas. O po to buvo parašyta, kaip ir visuose raštuose, kad, jei bus gauta kokia papildoma informacija, ji bus pristatyta Ministrui Pirmininkui“, – teigia A. Butkevičius.

Premjeras taip pat sako, kad prašys paviešinti STT pažymą, jei matys, kad „kyla tam tikras konfliktas“, tačiau kol kas planuoja klausimą aptarti pirmadienį su Prezidente.

STT turi sukonkretinti, kokia informacija kelia abejones dėl V. Gedvilo, sako Seimo pirmininkė, buvusi Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

„Situacija labai nepavydėtina. Manau, kad tos struktūros, kurios pateikė pažymą, turėtų įnešti aiškumo. Arba sukonkretinti, nes dabar sudėtinga ir man pačiai kaip Seimo pirmininkei turėti atsakymą, kuris yra teisus – premjeras ar prezidentė. Negali ilgai tęstis tas neaiškumas, ir STT vadovai turi pateikti kažką konkrečiau“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė L. Graužinienė.

Šalies vadovė savaitės pradžioje yra sakiusi, kad būsimus kandidatus į švietimo ir mokslo ministrus ji būtinai tikrinsianti per teisėsaugos institucijas. Šalies vadovė taip pat minėjo, kad būsimą švietimo ir mokslo ministrą norėtų rinktis iš kelių kandidatų. D. Grybauskaitės teigimu, jos neriboja laikas, todėl kandidatą ji galinti rinktis nors ir pusę metų.

Naujasis švietimo ir mokslo ministerijos vadovas renkamas atsistatydinus Dainiui Pavalkiui. Jis nusprendė pasitraukti, kai DP vadovybė jį apkaltino nevykdant partijos ir Vyriausybės programos.

STT vadas: paviešinti pažymos apie V. Gedvilą „praktiškai neįmanoma“

Paviešinti kriminalinės žvalgybos turimų duomenų apie „darbietį“ V. Gedvilą yra „praktiškai neįmanoma“, sako Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius.

„Praktiškai neįmanoma. Tai nėra numatyta Kriminalinės žvalgybos įstatyme. Mes dabar aiškinamės“, – BNS ketvirtadienį sakė S. Urbanavičius.

Prezidentei nusprendus neskirti V. Gedvilo švietimu ministru, Darbo partija paskelbė prašysianti, kad būtų paviešinta STT pažyma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą