Naujienų srautas

Tavo LRT2019.04.10 09:34

LRT PLIUS eteryje – serialas apie lyčių stereotipus

LRT.lt 2019.04.10 09:34

Ką daryti, kai nori būti repere, bet gimei mergina, o šiuolaikinė repo scena vis dar priklauso tik vyrams? Kaip tapti dizaineriu, kai esi pusamžis vyras, o draugai juokiasi iš tavo pomėgio modeliuoti rūbus? Kaip grįžti į darbo rinką, kai turi mažą vaiką, tavo vyras meta darbą ir nusprendžia tapti dizaineriu, o buvęs bosas sako, kad moterys su mažais vaikais firmoje nėra pageidaujamos? Šiuos klausimus gvildena estų serialas serialas „Kodėl gi ne?!“, kurį nuo balandžio 10-osios rodys LRT PLIUS.

Serialo herojai – mokyklą Estijoje baigiantys dvyliktokai ir juos supantys suaugę žmonės – ne tik nuolat atsiduria komiškose situacijose, bet ir bet ir ryžtasi labai netikėtiems sprendimams.

Viskas įmanoma – įrodo serialo „Kodėl gi ne?!“ herojai. Aišku, jei tik sieki savo svajonių, nepaisai lyčių stereotipų, o į problemas žvelgi šmaikščiai ir nebijai atsidurti kuriozinėse situacijose, kurios žiūrovus verčia mažų mažiausiai šypsotis.

„Komiškai, su gera humoro doze, serialas kiekvienam siūlo savęs paklausti „Kodėl gi ne?!“? Kodėl gi mokyklą baigiančiai merginai nesudalyvauti repo muzikos konkurse? Kodėl gi nepabandžius siekti norimo darbo, net jei visi tave atkalbinėja dėl to, kad jis „nevyriškas“? Šis serialas klausimų užduos ir visuomenei – kodėl gi nepradėjus laužyti stereotipų ir nepradėjus keisti požiūrio į moteris bei vyrus?

Rekomenduoju pažiūrėti visiems, o ypač mokiniams ir mokytojams“, – sako Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Serialas „Kodėl gi ne?!“ LRT PLIUS eteryje bus rodomas trečiadieniais,

15.10 val., o nuo gegužės pradžios jį bus galima pažiūrėti ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kanale „Youtube“. Kanale bus patalpintos ir alternatyvos serijų pabaigos, kuriose serialo kūrėjai pasiūlys į situaciją pažiūrėti kitaip nei parodyta seriale, klausiant, kaip atrodytų herojų gyvenimas, jei lyčių stereotipų nebūtų? Tiek serialą, tiek alternatyvias pabaigas savo pamokose galės naudoti ir mokytojai, norintys pamokose aptarti lyčių lygybės temas.

Serialas „Kodėl gi ne?!“ sukurtas įgyvendinant projektą „BREAK! – nugalėkime lyčių stereotipus švietime, pasitelkdami skirtingas medijas“.

Projektą įgyvendino Estijos lyčių lygybės ir lygių galimybių komisaro tarnyba kartu su Lietuvos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Islandijos Gerovės ministerija, Estijos nacionaliniu transliuotoju, Talino universitetu, INNOVE fondas (Estija) ir Suomijos Socialinės apsaugos ir sveikatos ministerija. Projektas iš dalies finansuojant Europos Sąjungos Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą