Tavo LRT

2019.04.10 09:08

Kviečiame stebėti: tarptautinė konferencija „Public Service Media Forum“

LRT.lt2019.04.10 09:08

Kaip užtikrinti žiniasklaidos nepriklausomumą nuo valdžios institucijų? Koks žiniasklaidos indėlis stiprinant nacionalinį saugumą? Ko iš žurnalistų tikisi visuomenė ir kaip tradicinei žiniasklaidai užkariauti ne tik protus, bet ir širdis? Šios temos bus gvildenamos trečiadienį Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Kokybiškos žiniasklaidos vertė visuomenei“, kurią rengia LRT kartu su Baltijos žurnalistinio meistriškumo centru. Kviečiame stebėti tiesiogiai portale LRT.lt.

Transliacija:

„Valdžios institucijų ir visuomeninių transliuotojų dialogas dažnai kelia įtampą. Diskusijose paklystama tarp sąvokų „atskaitomybė“, „priežiūra“ ir „kontrolė“. Užmirštama, kad visuomeninis transliuotojas, jo veiklos principai – tai ne dvi barikadų pusės, o bendras interesas. Esu tikra, kad visuomeninis transliuotojas atlieka labai svarbų vaidmenį ugdant visuomenę, kad užduoda toną visai šalies žiniasklaidai. Kokia žiniasklaidos situacija kitose demokratinėse šalyse, konferencijoje papasakos užsienio kolegos. Veikdami kartu galime būti stiprūs“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Konferencijoje dalyvauja keliasdešimt visuomeninės žiniasklaidos ekspertų iš Europos transliuotojų sąjungos (EBU), britų visuomeninio transliuotojo BBC, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Nyderlandų, kitų šalių.

Konferencija vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) trečiadienį, balandžio 10 d. 10–16 val.