Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – prisiminimai apie M. Pliseckają

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

 

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė pokalbis su Anapilin išėjusia balerina Maja Pliseckaja. Lietuvoje pasitikusi savo 80-metį, balerina davė interviu prieš savo vyro Rodiono Ščedrino baleto „Ana Karenina“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre premjerą.  

Nemažiau žiūrovus domino ir socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“, kurioje – trys istorijos apie savo vietą atradusias moteris. Pamačiusi savo bendrabutį Olandijoje, Agnė nustėro: buvę kaliniai ir narkomanai tapo jos kambario draugais. „Jie pradėdavo vartoti narkotikus, visiškais savęs nekontroliuodavo. Būdavo labai baisu“, – sako Agnė. 

Iš pradžių Švedijoje, tada Belgijoje, vėliau Ispanijoje – antrojo „Emigrantų“ pasakojimo herojė Inga bandė tol, kol pasijautė laiminga ir savo vietoje. Ta šalis buvo Olandija.

Lietuvoje viskas buvo gerai: ir darbas, ir pajamos už jį, ir netgi gana atšiaurus klimatas tiko, sako kita „Emigrantų“ pasakojimo herojė Valerija Sarnauskaitė. Savo mylimą Rusonių kaimą Kaišiadorių rajone moteris paliko tik todėl, kad bėgo nuo neištikimo, tačiau vis dar labai traukiančio vyro. „Dirbau uždaroje akcinėje bendrovėje, kuri užsiėmė durų gamyba. Buvo labai nuostabūs vadovai, puikus kolektyvas ir uždirbau neblogai“, – pasakoja 49-erių Valerija, kuri emigracijai ryžosi vos prieš pusmetį. Moteris sako, kad išeitį, kaip išsivaduoti iš nutraukti nepavykstančių santykių, pasiūlė draugė.

Taip pat žiūrovams buvo įdomi laida „Stilius“. Prieš 14 metų paskui vyrą iš sostinės į Klaipėdą atkeliavusi Nika Puteikienė čia pasiliko net ir tada, kai vyras, tapęs Seimo nariu, išvažiavo į Vilnių. Tačiau šiemet ir pati žurnalistė panoro tapti uostamiesčio mere. „Visi žinote šimtus pavyzdžių apie nelaimingas moteris, sulaukusias mano amžiaus. Užauga vaikai, vyrai kopia politinės karjeros laiptais, o jos lieka niekam nereikalingos ir namie gaudo kiekvieną dulkelę“, – laidai „Stilius“ kalba moteris. 

Kito laidos herojaus Nikolajaus Soržako vardas žinomas tiems, kas vertina meditacinę žmogaus esybę liečiančią muziką. Jo teigimu, balsas tiesiogiai susijęs su žmogaus sveikata.

„Stiliaus“ kūrėjai taip pat pasakoja, kaip keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė spjovė į nesėkmes ir išdavystes. Į Londoną išsikrausčiusi po to, kai ją ir keturis sūnus paliko vyras, moteris ne bėgo, o ieškojo laimingesnio gyvenimo. „Nereikia savęs nurašyti, 40-ies gyvenimas tik prasideda“, – tikina ji. 

Aktyviai RT Mediatekos lankytojai stebėjo ir laidą „Gyvenimas“. Jos herojė aštuoniolikmetė Aušra į Kiprą vyko uždirbti pinigų, reikalingų vėžiu sergančiam tėvui gydyti. Čia ištekėjo ir susilaukė sūnaus, tačiau netrukus atsidūrė vyro spąstuose. „Jis labai stipriai pakėlė ranką. Tiesiog pasiėmiau vaiką su pižama ir išėjau iš namų“, – pasakoja moteris. Kita tema – Kolumbija Jurgio Didžiulio akimis. Kartą per metus dainininkas su visa šeima sėda į lėktuvą ir iškeliauja į Kolumbiją.

LRT Mediatekos lankytojus visuomet domina muzikinis projektas „Dainų daina“. Šeštadienio vakarą  dalyviams susikovus pirmajame pusfinalyje, šešios dainos jau pateko į tolimesnį etapą. Tai – kūriniai „Gintarai“, „Saulė“, „Juoda orchidėja“, „Lauksiu tavęs ateinant“, „Tos pačios akys“ ir „Šalia“.

1. Pokalbis su baleto šokėja M. Pliseckaja

  

  

2. „Emigrantai“

3. „Stilius“

4. „Gyvenimas“

5. „Dainų daina“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą