Tavo LRT

2015.05.04 16:34

A. Butkevičius: naujo švietimo ir mokslo ministro laukia didžiuliai iššūkiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.05.04 16:34

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad bus atsakingai renkamasi, kas galėtų pakeisti besitraukiantį švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį. Pasak premjero, naujo ministro laukia svarbūs iššūkiai, kuriuos gali įveikti tik gerai įsigilinęs į švietimo sritį žmogus.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad bus atsakingai renkamasi, kas galėtų pakeisti besitraukiantį švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį. Pasak premjero, naujo ministro laukia svarbūs iššūkiai, kuriuos gali įveikti tik gerai į švietimo sritį įsigilinęs žmogus.

„Kaip tik prasidės 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos panaudojimas, nes, pavyzdžiui, Sumani specializacija, manau, – viena iš svarbiausių Lietuvai programų. Ją Europos Komisija (EK) patvirtino balandžio 21 d. Birželio mėnesį prasidės paraiškų teikimas, kad būtų pradėtas finansavimas kai kuriems projektams įgyvendinti“, – sako premjeras ir priduria, kad kitas labai svarbus uždavinys, laukiantis naujo švietimo ir mokslo ministro, yra Mokslo ir studijų įstatymo projektas.

„Laukia didžiuliai iššūkiai, ir žmogus bus parinktas pagal kompetenciją“, – teigia A. Butkevičius, Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus, kad atleis švietimo ir mokslo ministrą D. Pavalkį, kuris praėjusią savaitę parašė atsistatydinimo pareiškimą. Šalies vadovė sako D. Pavalkio atsistatydinimo istoriją vertinanti kaip labai negražų politinį pavyzdį. Anot Prezidentės, susidariusiomis sąlygomis ministras negali eiti pareigų.

D. Pavalkis pasitraukti nusprendė, kai Darbo partijos vadovybė jį apkaltino nevykdant partijos ir Vyriausybės programos.

Naujus kandidatus į švietimo ir mokslo ministro postą Darbo partijos prezidiumas turėtų įvardyti antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt