Tavo LRT

2015.04.29 16:33

Prezidentė: DP naudoja kriminalinio pasaulio metodus ir šokdina premjerą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.04.29 16:33

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Darbo partijos (DP) veiksmus švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio atžvilgiu vadina šantažu ir mėginimu, anot jos, šokdinti Vyriausybės vadovą. Šalies vadovė LRT Radijui teigia, kad DP taip demonstruoja kriminalinio pasaulio metodus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Darbo partijos (DP) veiksmus švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio atžvilgiu vadina šantažu ir mėginimu, anot jos, šokdinti Vyriausybės vadovą. Šalies vadovė LRT Radijui teigia, kad DP taip demonstruoja kriminalinio pasaulio metodus.

„Tai, ką mes dabar matome – įvairiausius grasinimus, šantažą, iš tiesų atrodo labai nekaip. Ypač nekaip atrodo DP vadovų elgsena savo narių atžvilgiu, taip pat – ir premjero. Mėginimas šokdinti premjerą, grasinimai, šantažai įvairiomis priemonėmis, tarp jų – ir institucija, vadinama politine taryba, kuri neegzistuoja įstatymuose“, – LRT Radijui sako D. Grybauskaitė.

Prezidentės nuomone, vienam iš grįžusių DP vadovų labai reikėjo matomumo. „Pademonstruoti grynai kriminalinio pasaulio metodai, kas neva yra tikrasis Vyriausybės vadovas. Aš šį klausimą spręsiu tik tuomet, kai tai padarys premjeras. Tik tuomet bus mano atsakymas“, – teigia šalies vadovė.

Premjeras Algirdas Butkevičius dėl DP reikalavimo atstatydinti švietimo ir mokslo ministrą žada apsispręsti vėliau, išanalizavęs DP pateiktas pastabas apie ministro veiklą. Vyriausybės vadovas sako iš DP atstovų sulaukęs dokumento, kuriame išvardyti neįgyvendinti D. Pavalkio darbai, taip pat pasiūlymai ateičiai. DP vadovybė teigia, kad švietimo ministras nevykdo partijos ir Vyriausybės programos.

D. Pavalkis sako neįteikęs premjerui atsistatydinimo pareiškimo. Švietimo ir mokslo ministras teigia nesuprantantis priežasties, kodėl turėtų trauktis, ir postą paliks tik tada, kai taip nuspręs koalicija.