Sveikata

2022.01.14 12:50

SAM reikalaus asmeninės įstaigų vadovų atsakomybės dėl galimo įkyšininkavimo Vilniaus ligoninėje

Ignas Jačauskas, BNS2022.01.14 12:50

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą dėl kyšininkavimo Vilniaus klinikinėje ligoninėje, sveikina teisėsaugos dėmesį skaidrumui.

Ministerija penktadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia sveikinanti „teisėsaugos institucijų dėmesį ir aktyvius veiksmus, skaidrinant sveikatos apsaugos sistemą“, nustatant ir šalinant korupcijos apraiškas.

„Visi kartu turime siekti permainų ir principingai reaguoti į korupcijos apraiškas, tik tokiu būdu atkursime visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema“, – pranešime spaudai teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis pabrėžia, kad Sveikatos apsaugos ministerija reikalaus asmeninės jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atsakomybės ir atskaitomybės už antikorupcinės aplinkos kūrimą gydymo įstaigose.

STT penktadienio rytą pranešė su Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjusi tyrimą dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, įtarimai pateikti ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui ir keturiems gydytojams. N. Markevičius yra įtariamasis ir kitame, pernai pradėtame STT tyrime dėl plataus masto sisteminės korupcijos sveikatos apsaugos įstaigose vykdant viešuosius pirkimus.

Šios ligoninės steigėjas yra Vilniaus miesto savivaldybė, jos atstovai BNS žadėjo pateikti komentarą dėl situacijos vėliau.

Savo ruožtu ministerija tikina, kad ir toliau bus „principingai ir operatyviai“ reaguojama į nustatytus korupcijos faktus, o įtarimų korupcija ar piktnaudžiavimu tarnyba sulaukę Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai „buvo ir bus atšaukiami iš pareigų“.

Be to, SAM teigimu, nuteistiems už korupcinio pobūdžio nusikaltimus gydytojams, slaugytojams, akušeriams, odontologams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali būti naikinamos licencijos.

„Ministerija tikisi, kad tokią jos poziciją palaikys ir kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai ir / ar dalininkai – savivaldybės, universitetai“, – sakoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt