Sveikata

2022.01.09 11:30

Nepilnamečiai dar negali skiepytis stiprinamąja vakcinos doze, tėvams dėl tokios tvarkos kyla klausimų

Domantas Katelė, LRT.lt2022.01.09 11:30

Vaikams nuo 12 metų skiepytis COVID-19 vakcinomis buvo leista dar birželio mėnesį. Nuo to laiko praėjo jau daugiau negu pusmetis. Vis dėlto nepilnamečiams skiepytis stiprinančiąja doze dar nėra galima. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai sako, kad toks sprendimas priimtas remiantis tarptautine praktika.

Į LRT.lt žurnalistus kreipėsi susirūpinęs tėvas, kuris pranešė, kad jo 17-metis sūnus buvo vienas pirmųjų, kuris suskubo skiepytis nuo COVID-19, tačiau dabar lieka be apsaugos.

Nuo to, kada skaitytojo sūnus pasiskiepijo pilna vakcinavimo schema praėjo jau daugiau negu pusmetis. Vis dėlto stiprinančiosios dozės gauti jis dar negali.

„Deja, jaunimas, kurie savo laiku suskubo, šiandien galimai lieka be galimybės apsisaugoti, nors ir toliau turi gyventi įprastą gyvenimą: eiti į mokyklą, važiuoti viešuoju transportu ir panašiai“, – sako skaitytojas.

SAM: kol kas nėra tokių svarstymų

LRT.lt kreipėsi į SAM, jos atstovai patikino, kad kol kas vakcinacija stiprinančiąja doze vykdoma tik pilnamečiams asmenims.

SAM atstovų teigimu, kol kas nėra nė vienos vakcinos, kuria būtų leidžiama skiepyti nepilnamečius stiprinančiąja vakcinos doze nuo COVID-19.

„Vakcinos yra vartojamos pagal indikacijas, kurios yra nurodytos preparato charakteristikų santraukoje ir kurias tvirtina Europos vaistų agentūra bei Europos Komisija. Šiuo metu nė viena vakcina nėra patvirtinta jaunesnių nei 18 metų asmenų skiepijimui stiprinančiąja doze. Tad kol kas nėra ir tokių svarstymų“, – pabrėžia SAM atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt