Sveikata

2021.12.09 10:04

Senjorus jau pasiekė pirmosios 100 eurų išmokos už skiepus, tačiau proveržio vakcinacijoje šis paskatinimas neatnešė

Reda Gilytė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.09 10:04

75-erių ir vyresni senjorai iki gruodžio visiškai arba stiprinamąja doze pasiskiepiję, jau gauna 100 eurų išmoką. Šį mėnesį ji pasieks 93 tūkstančius senjorų. „Sodra“ atkreipia dėmesį, kad pirmiausia pinigus gaus tie, kuriems pensija pervedama į kortelę.

Ką tik 92 metų gimtadienį paminėjusi senjorė pasakoja visada per langą pamato, kai jai atveža pensiją. O dabar dar atkeliaus ir 100 eurų išmoka.

„Aš skiepijuos dėl savęs, kad pas mane nebijotų atvažiuoti, o tas 100 eurų, kad man duos aš nieko prieš, malkų nusipirksiu, reik pečių kūrenti“, – racionaliai 100 eurų išmoka išleisti planuoja senjorė Ona.

Tokių senjorų, kaip Ona, šį mėnesį gavusių šimtą eurų prie pensijos – 93 tūkstančiai. Iš jų pirma antra doze, tai yra pasiskiepijo nuo rugsėjo, – 16 tūkstančių, likusieji skiepijosi stiprinamąja doze. „Sodra“ atkreipia dėmesį - jei pensija pervedama į kortelę, šiandien šimtas eurų jau turėjo pasiekti visus senjorus. Jei atnešama į namus, išmokos gali tekti palaukti.

„Jiems 100 eurų išmoką pristatys Lietuvos paštas. Yra žmonės, kuriems pensiją atneša kita bendrovė, tikriausiai sulauks dviejų apsilankymų, tai yra kurjeris atneš jų pensiją, o Lietuvos pašto darbuotojas atskirai atneš 100 eurų išmoką“, – sako „Sodros“ atstovė.

Tarp prasčiausiai besiskiepijančių dabar Šalčininkų, Vilniaus , Skuodo rajonų gyventojai. Pastarojo meras sako – ir šimtas eurų senjorų labai nesuviliojo.

„Paskutinių savaičių skiepijimai rodo, kad naujų ,bent jau senjorų praktiškai nėra ,kas naujai skiepytųsi. Visi, kas skiepijasi jau trečiąja doze, kas pavasarį vasarą skiepijosi, tas ir dabar noriai skiepijasi“, – pastebi Skuodo meras.

Vis dar prastai skiepijasi ir Klaipėdos rajonas, nors savivaldybė pasiskiepijusiems buvo surengusi net loteriją. Mero žodžiais, tai, kaip ir šimto eurų išmoka, proveržio nepadarė.

Šimtą eurų ir toliau gaus 75-erių ir vyresni senjorai iki balandžio pasiskiepiję stiprinamąja doze. Jei pavyzdžiui pasiskiepys gruodį, išmoka jiems atkeliaus sausį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt