Sveikata

2021.12.07 11:13

Veryga sako, kad SAM „sumovė“ ligoninių petvarką, siūlo reformą atidėti

Saulius Jakučionis, BNS2021.12.07 11:13

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, opozicinių „valstiečių“ atstovas Aurelijus Veryga sako, kad dabartinė ministerijos vadovybė „sumovė“ planuojamą ligoninių pertvarką.

Jis pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai atidėti planus reformuoti gydymo įstaigų tinklą.

„Jeigu nuoširdžiai, aš manau, kad ministerija jau sumovė tą reformą. Tiesą sakant, aš netikiu, kad ji ką nors padarys, ir aš jiems siūlyčiau ją padėti į šoną“, – žurnalistams Seime antradienį sakė A. Veryga.

Pasak jo, dabartinė Vyriausybė galėtų reformuoti tas sritis, dėl pokyčių kuriose medikų bendruomenė sutaria, tai yra greitąją medicinos pagalbą ir slaugą bei globą.

„Jeigu jie bent šitą sugebėtų padaryti, kur nėra kažkokios didelės priešpriešos, būtų labai neblogai“, – tvirtino eksministras.

„Dabar jie užsiciklino ant tų ligoninių ir su savo negebėjimu paaiškinti, ką jie nori padaryti, sukėlė bangą protestų, nors iš esmės projektų dar nėra“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtoje sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos projekte numatyta mažinti aktyvaus gydymo lovų skaičių, integruoti greitosios pagalbos sistemą, sutartimis skatinti gydymo įstaigų bendradarbiavimą.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, jog, nors investicijoms yra suplanuota 800 mln. eurų, jis netvirtins projektų tik tam, kad pinigai būtų įsisavinti. Jis pabrėžė, kad finansavimo pirmiausia gali tikėtis tos savivaldybės, kurios pirmos įsijungs į reformą.

Dalis savivaldybių ministerijos iniciatyvą iš esmės palaiko, kitos teigia, kad tai sunaikins gerai veikiančią sistemą, o pacientai liks be dalies paslaugų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt