Sveikata

2021.12.05 00:15

Mokslininkas: COVID-19 pandemija plaukioja tarp nedidelio traukimosi ir stovėjimo vietoje

LRT.lt2021.12.05 00:15

Antra savaitė, kai pandemija plaukioja tarp nedidelio traukimosi (nauji atvejai -5-7 proc. per savaitę) ir stovėjimo vietoje, rodo duomenų mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus susisteminti gruodžio 3 dienos duomenys. Jais pasidalijo mokslų daktaras Mantas Puida. 

„Jei žiūrėtume į amžiaus grupes, išlieka tendencija, kad pati jauniausia grupė tempia į viršų, o visos kitos tempia žemyn. Įdomu pažiūrėti ir per vakcinuotųjų ir nevakcinuotųjų prizmę. Nevakcinuotųjų atvejų skaičius stovi vietoje, o vakcinuotųjų krenta.

Mirčių skaičius traukiasi - 11 proc. per savaitę tempu. Atvejų ir mirčių mažėjimo tempų skirtumą galima aiškinti ne tik mirčių dinamikos vėlavimu laike, bet ir amžiaus grupių pasiskirstymu. Jei sergančiųjų daugėja tik tarp jauniausiųjų, tai tas neatsispindi mirčių statistikoje“, – įžvalgomis dalijasi M. Puida.

Jis atkreipė dėmesį, kad trečiadienį testų skaičius krito 4 tūkstančiais per dieną, o kitomis dienomis – ir dar labiau.

„Vaidotas Zemlys-Balevičius taikliai pastebėjo, kad tai kaip tik sutapo su nemokamų testų pabaiga. Įdomu, kaip tai paveiks pandemijos dinamiką per ateinančias savaites“, – svarstė M. Puida.

Jis nurodo dar vieną rodiklį: COVID-19 lovų užimtumas ligoninėse sumenko 11 proc. per savaitę.

„Skaičiai reanimacijose taip pat judėjo žemyn, tiesa lėčiau nei bendras lovų skaičius. Pastiprinančią skiepo dozę gavo dar 2,6 proc. gyventojų, o pirmąją dozę apie – 0,5 proc.

„Omikron atmainos duomenyse kol kas nesimato“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt