Sveikata

2021.12.03 20:22

Pokyčiai nuo gruodžio 28 d.: svarbu, jei po antro skiepo praėjo 7 mėnesiai ir iki tol nebūsite gavę trečiojo

LRT.lt2021.12.03 20:22

Ne visi, kuriems aktualu, galbūt žino visas galimybių paso išdavimo subtilybes, tačiau, kaip skelbė Sveikatos apsaugos ministerija, pasiskiepijus pirmomis dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis, galimybių pasas galios 7 mėn. nuo antrojo skiepo (arba pirmojo, jei skiepytasi „Janssen“ vakcina). Pokyčiai įsigalios nuo gruodžio 28 d. Tokia tvarka reiškia, kad ne tik nesiskiepijusiems, bet ir tik dviem skiepų dozėmis paskiepytiems asmenims nuo metų pabaigos gali tekti savo lėšomis mokėti už testavimą.

Taip gali būti, jei tokie asmenys iki gruodžio 28 dienos nespėtų vakcinuotis trečia doze, o nuo antro skiepo jau būtų praėję 7 mėnesiai (210 dienų). Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad po pastiprinamosios dozės galimybių paso galiojimo laikas bus pratęstas neribotai.

Šiuo metu galimybių pasas išduodamas, jei asmuo pasiskiepijęs „Comirnaty“ vakcina („BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ („Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo. Taip pat – „Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo, „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo. Po antrosios dozės galimybių pasą galima gauti iš karto. Svarbu tai, kad praėjus ne mažiau kaip 7 mėnesiams (210 dienų), asmuo turės pasiskiepyti sustiprinančia doze.

Kaip portalui 15min teigė SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis, šiuo metu pilną vakcinaciją praėjusių asmenų galimybių pasų galiojimo laikas yra ribotas. „Galimybių paso galiojimas po pilnos vakcinacijos bus apribotas iki 7 mėnesių nuo gruodžio 28 dienos – nuo šios datos gyventojai, kuriems po pilnos vakcinacijos praėjo daugiau nei 7 mėnesiai, nebegalės atsisiųsti galimybių paso. Atnaujinti galimybių paso galiojimą bus galima pasiskiepijus sustiprinančiąja doze (pasas galios neribotą laiką) arba savo lėšomis atlikus PGR tyrimą (pasas galios 72 val.)“, – teigė ministerijos atstovas.

LRT.lt primena, kad, Vyriausybės sprendimu, galimybių paso galiojimas taip pat pratęsiamas šiais atvejais:
- savarankiškai atlikus serologinį tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą (galimybių pasas galios 60 dienų);
- atlikus PGR testą savo lėšomis ir gavus neigiamą atsakymą (galimybių pasas galios 3 paras);
- persirgus COVID-19 liga (galimybių pasas galios 7 mėnesius).
Serologinį tyrimą vieną kartą bus galima atlikti valstybės lėšomis. Anksčiau ši galimybė buvo sudaryta tik persirgus COVID-19 liga. Išsamiau – SAM svetainėje.

Kaip rašo 15min, galimybių paso galiojimo ribojimas nebus taikomas asmenims iki 18 metų, paskiepytiems „Comirnaty“, „Spikevax“ vakcinomis, taip pat persirgusiems, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt