Sveikata

2021.12.03 15:20

Dešimtys kraujo donorų dalyvavo kilnioje LSMU akcijoje

ELTA2021.12.03 15:20

Į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kvietimą susivienyti kilniam tikslui bei paraginimą „Dalyvaukite, paaukokite kraujo ir išgelbėkite gyvybę!“ atsiliepė 60 savanorių – LSMU bendruomenės atstovų bei šalia universiteto esančių institucijų darbuotojų. Ketvirtadienį jie dalyvavo universitete vykusioje kraujo donorystės akcijoje.

„Kraujo dovanoju jau ne pirmą kartą. Tikiu, kad mano dėka kažkam bus išgelbėta gyvybė, pagerės sveikata. Jaučiuosi puikiai visomis prasmėmis. Raginu ir kitus paaukoti kraujo, nes niekada nežinai, kada tau pačiam ar tavo artimam žmogui gali prireikti to svarbaus papildomo kraujo lašo. Būkime atsakingi“, – sakė kraujo paaukojusi Tarptautinių ryšių ir studijų centro tarptautinių programų koordinatorė Aušra Dapkevičienė.

LSMU pranešime atkreiptas dėmesys į tai, kad Lietuvoje per metus reikia labai daug kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, jo praradę dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, onkologinių ligų ar kitų priežasčių. Šiuo metu vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti sveiki žmonės. Tačiau būtent dabar tęsiasi labai sudėtingas metas, – trūksta kraujo donorų.

Specialistų teigimu, per pandemiją pradėjo sklisti gandai, kad kraujo negalima dovanoti pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19. „Tai – mitas. Kraujo dovanoti gali visi, pasiskiepiję nuo koronaviruso. Jei gerai jaučiatės, kraujo dovanoti galima jau kitą dieną po vakcinacijos“, – kalbėjo Kraujo centro donorų organizatorė Vaida Kvedaravičienė.

Anot jos, ruošiantis dovanoti kraujo, būtina atkreipti dėmesį į kelis dalykus: reikia būti sveikam, prieš tai pavalgyti, atsigerti, sverti ne mažiau kaip 50 kilogramų. Kraujo dovanoti gali asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, ne dažniau kas 60 dienų. Per metus vyrai kraujo gali dovanoti 6, o moterys – 4 kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt