Sveikata

2021.12.02 17:38

Iš pareigų pasitraukė teisėsaugos tyrime įtariama Žalgirio klinikos vadovė

atnaujinta 18.44
Ramūnas Jakubauskas, BNS2021.12.02 17:38

Iš pareigų pasitraukė teisėsaugos tyrime dėl neteisėto skiepijimo nuo COVID-19 įtariama Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė.

Vilniaus universiteto atstovė spaudai Gretė Gerulaitytė ketvirtadienį BNS patvirtino, kad gydymo įstaigos vadovė iš pareigų pasitraukė šalių susitarimu prieš dvi savaites. Apie tai anksčiau nebuvo pranešta.

Išmoka, anot atstovės, V. Pečiulienei nebuvo numatyta. Tai patvirtino ir kitos klinikos dalininkės – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas Julijanas Gališanskis.

Jis informavo BNS, kad sutartis su V. Pečiuliene, jai kreipusis į klinikos dalininkus, nutraukta nuo lapkričio 16 dienos.

Vis dėlto, ministerija nekomentuoja vadovės pasitraukimo motyvų.

„Ministerija, gerbdama kiekvieno asmens apsisprendimo teisę, negali pakomentuoti V. Pečiulienės pasitraukimo iš Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorės pareigų motyvų“, – teigė J. Gališanskis.

Pasak SAM atstovo, laikinai vadovauti įstaigai pavesta Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centro vadovui Linui Zaleckui.

Rugpjūčio pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė įtarimus galimu piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu tuometei Žalgirio klinikos vadovei V. Pečiulienei ir dviem darbuotojams – Priėmimo skyriaus vedėjui Daliui Matkevičiui ir šio skyriaus vyresniajai slaugytojai Laimai Orliukaitei.

Teisėsaugos duomenimis, Žalgirio klinikoje sausio pradžioje nuo koronaviruso paskiepyti ne mažiau kaip 24 asmenys, kurie, kaip įtariama, neatitiko tuo metu buvusios vakcinuojamų asmenų prioritetinės grupės, nebuvo sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai, jų su Žalgirio klinika nesiejo jokie sutartiniai santykiai.

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo aštuoni darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai, taip pat pensijoje esanti viena klinikos įkūrėjų.

Sveikatos apsaugos ministerija tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19.

Žalgirio klinikos vadovė V. Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos turėjo pradėjo dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų buvo europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius ir kiti asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt