Sveikata

2021.12.02 16:40

SAM skelbia psichologinių krizinių įvykių skambučių centro projektų atrankos konkursą

LRT.lt2021.12.02 16:40

Siekiant užtikrinti operatyvų psichologinių krizinių įvykių valdymą visoje šalyje, skelbiamas 2022 metų Psichologinių krizinių įvykių skambučių centro projektų atrankos konkursas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Į Skambučių centrą numeriu 1815 nuo 08:00 – 20:00 val. (įskaitant savaitgalius) gali kreiptis įstaigos ar įmonės administracija, bendruomenių vadovai, krizę patyrusių asmenų grupės, artimieji, bendradarbiai, kiti bendruomenės nariai. Mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos teikia krizinę pagalbą įstaigai, bendruomenei, šeimai/ asmenų grupei (kai paveikti 2 ir daugiau asmenys), įvykus savižudybei, smurtinei mirčiai, žmogaus dingimui, nelaimingam atsitikimui, kai buvo sužeistas ar žuvo žmogus, įvykus išprievartavimui, užpuolimui, kitokiam sukrečiančiam įvykiui.

Skambučių centro specialistai, suteikę pirminę konsultaciją, perduoda gautą informaciją mobilioms komandoms, kurių specialistai vyksta į krizinio įvykio vietą (pagalbą teikia kvalifikuoti patyrę psichologai, praėję mokymus psichologinių krizių srityje).Minėtos paslaugos finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis, taigi gyventojams jos nemokamos. Nuo metų pradžios krizinę pagalbą jau gavo per 360 asmenų.

Skambučių centro veikla projektų konkurso pagrindu Lietuvoje tęsiama ir 2022 m.

Konkursui teikiamų projektų vykdymo trukmė – nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d., planuojama maksimali projekto suma – 180 000 eurų.

Konkursui teikiamų projektų pareiškėjais gali būti tik viešieji juridiniai asmenys, kaip apibrėžta pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.34 straipsnio 2 dalį. Projekto pareiškėjas gali turėti partnerį – viešąjį juridinį asmenį, su kuriuo pareiškėjas kartu teiks paslaugas ir (ar) organizuos veiklas. Partneriais nelaikomi pareiškėjo filialai ar kiti struktūriniai padaliniai, asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansiškai, ir (ar) vykdant projektą įsigyjamų paslaugų teikėjai, prekių ar daiktų tiekėjai, rėmėjai.

Psichologinių krizinių įvykių skambučių centro projektų atrankos konkursas skelbiamas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. V-2726. Išsamesnė informacija apie konkursą, jo sąlygas bei dokumentus skelbiami Valstybinio psichikos sveikatos centro tinklapyje www.vpsc.lrv.lt.

Psichologinė pagalba

Psichologinės pagalbos tarnyba
Kontaktai
Emocinė parama teikiama jaunimui
Budi savanoriai konsultantai
Kasdien Visą parą
I-VI 18:00 - 22:00
Atsako per 2 darbo dienas
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Kasdien Visą parą
I-V 18:00 - 21:00
Atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalba teikiama suaugsiems
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Atsako per 3 darbo dienas
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai (Rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
II-VI Kasdien 16-19 val.
Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius).
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-V 16:00 - 20:00
VI 12:00 - 16:00
(išskyrus švenčių dienas)
Konsultuoja krizių įveikimo specialistai. Gali atvykti į vietą sutartu metu bei konsultuoti nuotoliniu būdu.
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-VII 8:00 - 20:00
Psichologinės konsultacijos
Internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai.
Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems
Pagalba teikiama nusižudžiusiųjų artimiesiems. Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas
tuesi.lt interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui
Informacija svetainėje pateikiama glaustai, atsižvelgiant į specifinius kiekvienos tikslinės grupės poreikius. Savižudybės krizę patiriančiam asmeniui suteikiama informacija apie įvairius pagalbos būdus ir jos teikėjus konkrečioje savivaldybėje, ir ko jis gali tikėtis, kreipdamasis pagalbos telefonu, internetu ar susitikęs su specialistu. Norintieji padėti išgyvenantiems savižudybės krizę šioje svetainėje sužinos apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, ras patarimų, kaip tinkamai suteikti pagalbą. Specialistams pateikiama išsami informacija, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Svetainėje taip pat publikuojamos savižudybės krizę išgyvenusiųjų istorijos. tuesi.lt
Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ministerija.
Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt