Sveikata

2021.11.29 15:08

Oro uostuose – gausesnės NVSC pajėgos: keliautojai vėl privalo pildyti anketas

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.11.29 15:08

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad jau antrą savaitę Lietuvos oro uostose yra padidintos keleivių kontrolę atliekančių NVSC specialistų pajėgos. Patikrinamų keleivių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai, tikrinimai atliekami ir savaitgaliais bei ne darbo valandomis.

Vežėjai turėtų užtikrinti, kad keleivis nepatektų į transporto priemonę neužpildęs keleivio anketos ir turėtų dokumentus, įrodančius neigiamą PGR testo rezultatą, kai šiam reikalavimui nėra taikomos išimtys. Tačiau atliekamų patikrinimų rezultatai parodė, kad ne visada šių nurodymų yra laikomasi – auga keleivių, neužpildančių keliautojo anketos ir neturinčių QR kodų, skaičius.

NVSC specialistai kviečia keliautojus būti atsakingus ir neužmiršti užpildyti keliautojų anketos, kurią galima rasti adresu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form Anketoje būtina nurodyti šalis, kuriose buvo lankomasi per pastarąsias 14 dienų. Tai itin svarbi informacija, ypač šiuo metu – esant potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos, nustatytos Pietų Afrikos regione, išplitimo grėsmei.

Anketą, ne anksčiau nei prieš 48 val. iki kelionės pradžios, turi užpildyti visi į šalį atvykstantys asmenys, nesvarbu, ar jie skiepyti, persirgę ar atitinkantys kitas taikomas išimtis dėl izoliacijos (apie išimtis reikia pažymėti anketoje). Naudojant šią anketą keliautojų duomenys renkami COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais. Tik turėdami visą reikalingą informaciją galėsime laiku susisiekti ir pranešti keliautojui apie kelionės metu turėtą kontaktą su koronaviruso infekcija susirgusiu asmeniu bei privalomas prevencines priemones. Laikydamiesi visų prevencinių reikalavimų ne tik prisidėsite prie pandemijos valdymo, bet apsaugosite save ir artimuosius. Nesilaikantiems taisyklių – gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Dėl potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos Pietų Afrikos regione, atvykstantiems iš septynių šio regiono valstybių nuo šeštadienio, lapkričio 27 d., taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 liga. Sustiprintomis infekcijų kontrolės priemonėmis siekiama užkirsti kelią naujos potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos įvežimui į Lietuvą.
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt