Sveikata

2021.11.27 13:28

Registruotas antrasis donoras šią savaitę: jo organai ir audiniai išgelbės ne vieną

ELTA2021.11.27 13:28

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad lapkričio 26 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose buvo registruotas antrasis donoras šią savaitę.

Gavus mirusio vyro artimųjų sutikimą paaukoti organus donorystei, buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta, kad transplantacijai yra tinkami vyro inkstai ir ragenos. Kitiems organams tinkamų recipientų nei Lietuvoje, nei kitose Europos valstybėse rasti nepavyko.

Inkstai Kauno klinikose bus transplantuoti dviem recipientams, tuo tarpu ragenos buvo perduotos Audinių bankui, kur toliau bus ieškoma tinkamo recipiento transplantacijai.

Tai jau antrasis donoras šią savaitę ir 48-asis efektyvus donoras šiais metais.

Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos iš viso laukia 425 žmonės: 121 laukia inksto, 3 kasos ir inksto komplekso, 54 širdies, 6 plaučių, 5 širdies ir plaučių komplekso, 101 kepenų, 135 ragenų transplantacijos. Į šį sąrašą patenka ir 4 vaikai.

Organų donorais Lietuvoje gali būti visi pilnametystės sulaukę asmenys, kurie užpildo specialių sutikimą ir įsigyja donoro kortelę. Tačiau net ir įsigijus kortelę, apie savo pasirinkimą svarbu pasikalbėti su artimaisiais, nes būtent jie netekties akimirką turės priimti sprendimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt