Sveikata

2021.11.26 16:23

SAM įspėja: dėl naujosios koronaviruso atmainos reikalavimai gali keistis visiems keliautojams

Domantas Katelė, LRT.lt2021.11.26 16:23

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė penktadienį paskelbė, kad buvo priimtas sprendimas, jog iš 7 Afrikos valstybių į Lietuvą atvykę keliautojai, nepriklausomai nuo imunizacijos statuso, privalės griežtai izoliuotis.

„Lietuva yra priėmusi sprendimą dėl keliautojų – iš 7 Afrikos šalių atvykstantys asmenys, nepriklausomai nuo imunizacijos statuso, turės izoliuotis. Atvykstant privalės turėti neigiamą PGR tyrimą, po 3 dienų turės pasidaryti antrą kartą PGR, po 7 dienų – dar vieną PGR tyrimą. Kol laukiama atsakymų, taikoma griežta izoliacija ir kontrolė – be jokių pasivaikščiojimų“, – sako viceministrė.

Ji priduria, kad Pietų Afrikos Respublikos atmaina savyje turi daugybę mutacijų, tačiau informacijos apie ją – per mažai.

„Turime per mažai informacijos, kokia tai būtų atmaina, kokią žalą ji daro, kiek išplitusi. Pirmiausia yra prevencinės priemonės, kad nebūtų didelio skaičiaus įvežtinių atvejų. Jeigu matytume, kad situacija keičiasi, galėtume kalbėti apie griežtesnes priemonės.

Šiandien pirmiausia reikia imtis prevencinių priemonių. Kai kurios šalys yra priėmusios sprendimus atvykus užsieniečiams iš minėtų šalių, bet nesakau, kad šis variantas gali būti griežtinimas. Jeigu turėsime atvejų, žiūrėsime kokia yra situacija, kokia ligos eiga, kokios mutacijos, išvados bus daromos čia pat“, – pabrėžia A. Bilotienė Motiejūnienė.

Anot viceministrės, dar šiandien SAM planuoja rengti posėdžius, kur, atsižvelgiant į užsienio valstybių sprendimus, galėtų būti priimti sprendimai griežtinti visų keliaujančiųjų atvykimo į Lietuvą tvarka.

„Yra tokių svarstymų, bet pirmoji, kad nelaukiant pirmadienio ar trečiadienio, yra priimta griežta priemonė apie keliaujančius arba buvusius tose šalyse. Neabejotinai daug šalių šiandien šaukia posėdžius, nes situacija yra besikeičianti. Gali būti, kad bus priimami kitokie sprendimai visiškai visiems keliautojams. Taip gali būti.

Šiandien iki pietų buvo vienokia informacija, ji yra besikeičianti, mes nelaukiame pozicijos, matome, kad turime 7 raudonas zonas, kur nustatyta daugiausiai šių atmainų, tai sprendimai yra priimti tokie. Gali būti, kad šiandien turėsime papildomų posėdžių, kur gali griežtėti ir taikyti reikalavimai visiškai visiems keliautojams“, – teigia ji.

A. Bilotienė Motiejūnienė sako, kad papildomi griežtinimai galėtų būti paskelbti vėlų penktadienio vakarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt