Sveikata

2021.10.28 15:37

Po nėščiosios mirties nuo koronaviruso prakalbo SAM viceministrė – žada kalbėtis apie nėščiųjų testavimo išimtį

Domantas Katelė, LRT.lt2021.10.28 15:37

Po ketvirtadienį paskelbtos žinios apie Kauno klinikose nuo COVID-19 ligos komplikacijų mirusią gimdyvę, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė teigia mananti, kad SAM pradės svarstymus dėl nėščiųjų testavimo išimties, tačiau pirmiausia sieks išsiaiškinti, kiek toks pakeitimas turėtų įtakos vakcinacijos tempų augimui.

„Galimai bus svarstymai (dėl nėščiųjų testavimo išimties – LRT.lt), bet bus tariamasi su specialistų draugija, aiškinsimės, ar tai turės įtakos vakcinacijai, nes tikrai ne kiekviena nėščioji eina testuotis“, – sako viceministrė.

Ji priduria, kad toks sprendimas gimė tariantis su suinteresuotomis šalimis. Anot jos, buvo daroma viskas, kad nėščiosios nueitų pasiskiepyti, tačiau dabartiniai vakcinavimo rezultatai tarp nėščiųjų – nedžiugina.

„Kai buvo svarstoma dėl galimybių paso, buvo nemažai prašymų iš besilaukiančių moterų, nes nėra pakankamai klinikinių tyrimų, ir padaryti išimtį, kad jos galėtų testuotis. Išimtis taikoma alergiškiems žmonės ir nėščiosioms. Pasitarę su ekspertais, suinteresuotomis pusėmis, priėmėme tokį sprendimą.

Mes, kaip ministerija, sakome, kad didelio pavojaus besilaukiančioms moterims nematome, bet sprendimą priima pačios moterys“, – sako A. Bilotienė Motiejūnienė pridurdama, kad kalbėdamasi su viena didžiausių Lietuvos akušerių ginekologų klinika, sužinojo, jog tik kone 20 proc. atvykusių nėščiųjų yra pasiskiepijusios.

Ji teigia, kad trečiadienį Kauno klinikose nuo COVID-19 ligos komplikacijų mirusi gimdyvė, ko gero, buvo viena jauniausių viruso aukų Lietuvoje. Viceministrė teigia mananti, kad ministerija iš savo pusės daro viską, kad nėščiosios pasiskiepytų.

„Yra akušerių ginekologų pasakymas, kad (skiepas – LRT.lt) nėra kenksmingas. Žinutes gavo kiekviena nėščioji, šeimos gydytojai taip pat skambino visoms nėščiosioms. Savo planiniuose apsilankymuose taip pat gauna atsakymus ir priminimus“, – pabrėžia A. Motiejūnienė Bilotienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt