Sveikata

2021.10.27 19:55

Alytiškė norėjo sužinoti antikūnų skaičių kraujyje, tačiau jai buvo liepta izoliuotis: Karštoji linija pripažįsta, tai – klaida

Goda Malinauskaitė, Jūratė Anilionytė, Rūta Ribačiauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.27 19:55

Nuo rugsėjo padaugėjus besitestuojančių dėl koronaviruso, padidėja ir klaidų tikimybė. Alytiškė, atlikusi serologinį antikūnų tyrimą, gavo žinutę, kad privalo izoliuotis, nors po tokio tyrimo to daryti nereikia. Karštoji koronaviruso linija klaidą pripažįsta ir tikina, kad toks atvejis – vienetinis.

Alytaus mobiliajame punkte atliktas greitasis serologinis antikūnų tyrimas miesto gyventojai pridarė nemalonumų. Norėdama pasitikrinti, ar antikūnų nuo COVID-19 kiekis kraujyje teigiamas, kad darbe du mėnesius galėtų nesitestuoti, moteris sulaukė ne tik atsakymo dėl antikūnų.

„Gavau žinutę, kad man yra įtariamas COVID-19 atvejis, kad aš privalau saviizoliuotis ir atlikti pakartotinai PGR testą“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja alytiškė Edita Zajančkauskaitė.

Panorama. Kiek kainuos dujų kainų krizė?

Moteris pasakoja, kad žinutėje buvo parašyta, jog ji atliko PGR arba greitąjį antigenų testų tyrimą, nors tokių neatliko. Alytiškė dėl šios klaidos susisiekė su Karštąja koronaviruso linija. Tačiau moterį patikino, kad jai įtariamas COVID-19 ir serologinis tyrimas tai gali parodyti, todėl jai reikia atlikti PGR testą.

Alytiškė sako pasielgusi pilietiškai – izoliavosi. Nors atliktas PGR tyrimas parodė neigiamą rezultatą, saviizoliacijoje praleistą dieną teko pateisinti darbdaviui.

„Kreipiausi į gydytoją nedarbingumo, pasirodo, kad man nedarbingumo duoti negali, nes gydytojas negavęs rašto iš NVSC. Skambinu ten, ten jie nieko nežino, nes jie negavę nieko iš 1808, paskambinu 1808, jie nieko padaryti negali“, – sako alytiškė.

„Moteris skambino mums būtent dėl nedarbingumo, deja, mes jai padėti niekuo negalėjome, nes moteris nebuvo nei su jokiu sergančiu asmeniu kontakte, nebuvo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras jai paskyręs izoliacijos“, – aiškina NVSC Alytaus departamento direktorė Dalytė Nekraševičienė.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija atsiųstame atsakyme, ar moteriai saviizoliacija atlikus serologinį tyrimą galėjo būti skirta, teigia: „Izoliacija visais atvejais skiriama asmenims, kuriems patvirtinama COVID-19 liga, jei nustatomas teigiamas PGR ar antigeno testo rezultatas. Mobiliame punkte atliekamas teigiamas serologinis tyrimas nėra diagnostinis tyrimas, jo pagrindu diagnozė nėra tvirtinama ir izoliacija nėra skiriama.“

Karštosios koronaviruso linijos koordinatorė pripažįsta: toks įvykis – sistemos klaida ir ji tokia esą vienetinė.

„Buvo išsiųsta būtent ne ta žinutė, kuri turėjo būti išsiųsta. Iš tikro tyrimo atlikti pakartotinai ar patikslinti nereikia, tačiau jei žmogus atliko jį savo noru, kad ir per klaidą, tai yra tik tai geriau žmogaus sveikatai, jis tikrai žino, kad neserga“, – tikina Karštosios koronaviruso linijos pamainos koordinatorė Agnė Oradauskaitė.

Karštosios linijos pamainos koordinatorė sako, kad paslaugos tiekėjai klaidą identifikavo ir tikisi, kad greitu metu ji bus ištaisyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt