Sveikata

2021.10.26 21:41

Vienkartinė 100 eurų išmoką senjorams dalį paskatino skiepytis, kiti sumokėtų, kad prie jų nelįstų

Reda Gilytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.26 21:41

Vakcinavimo centruose ir poliklinikose, kuriose skiepijama nuo COVID-19, pastarosiomis dienomis jaučiamas pagyvėjimas – daugiau senjorų ateina pirmosios dozės. Suaktyvėjimas prasidėjo, kai Seimas patvirtino, kad iki gruodžio suskubę pasiskiepyti 75-erių ir vyresni asmenys gaus vienkartinę 100 eurų išmoką. Ji bus mokama ir iki balandžio pasiskiepijusiems stiprinančiąja doze.

Galina Vilniaus „Litexpo“ vakcinavimo centre pasiskiepijo pirmąja doze. Senjorė neslepia, ateiti čia paskatino ir valdžios sprendimas skirti 100 eurų išmoką.

„Todėl, kad mano pensija – 260 eurų, o sakė, kad 100 dovanoja. Ir aš labai sena bijau mirti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė senjorė Galina.

100 eurų išmokos motyvavo: vis daugiau senjorų ateina pirmosios skiepo dozės

Daugiau nei pusė visų atėjusių senjorų „Litexpo“ vakcinavimo centre skiepijasi trečią kartą. Didžioji dalis jau ir 80 metų perkopusių vilniečių sako, kad ir be 100 eurų būtų atėję pasiskiepyti stiprinamąja doze.

„Užtenka pensijos. Čia – nulis, visai manęs nedomina tie 100 eurų, aš einu dėl to, kad bendra valstybės politika tokia ir dėl savęs“, – „Litexpo“ vakcinavimo centre tikino senjoras.

„Litexpo“ vakcinavimo centre per dieną paskiepijama apie 1200 žmonių, palyginti vasarą buvo 6–7 tūkstančiai. Dėl šios priežasties centras buvo sumažintas, tačiau vakcinavimo centro koordinatorės Vaidos Danielės teigimu, jį gali tekti vėl išplėsti.

„Matome pagyvėjimą jau nuo praeitos savaitės vidurio, žmonių kiekis didėja. Ateina daugiau senjorų pirmai dozei, tačiau nėra to tokio laukiamo rezultato, kad jų būtų daug, bet pavieniai tikrai ateina“, – patvirtino vakcinavimo centro vadovė.

Šiaulių centro poliklinikoje taip pat jaučiamas norinčių skiepytis senjorų suaktyvėjimas. Be to grupės vyksta skiepyti ir į namus. Pasak poliklinikos vadovo Mindaugo Maželio, dar prieš Seimui apsisprendžiant dėl 100 eurų išmokos, iš apskambintų 1300 senjorų, buvo sutikę skiepytis tik 50.

„Dabar pareitą savaitę jau buvo sujudimas – virš 300 atvyko skiepytis 75 ir vyresnių (metų – LRT.lt). Ir šiandien jau yra registruota virš 30 žmonių tokio amžiaus“, – LRT TELEVIZIJAI tikina M. Maželis.

Julijona teigė Šiauliuose atėjusi skiepytis pirmą kartą. Senjorė sakė, kad žadėjo to nedaryti, tačiau aplinkiniai pradėjo priekaištauti dėl rizikos, todėl ir pakeitė nuomonę.

„Man sveikata svarbiau, nei tas 100 eurų“, – aiškino senjorė.

Vangiausiai besiskiepijančių Šalčininkų gyventojų 100 eurų išmoka nesuviliojo. Per 10 dienų vyriausios amžiaus grupės skiepijimas padidėjo vos 2 procentais.

„Buvo tokių net atvejų, kad pats asmuo sutinka, o vaikai, giminaičiai atkalbinėja, kad manos ar tėčio neskiepysim. Yra tarp vyresnio amžiaus, kad nereikia to 100 eurų, galiu vos ne pensiją atiduoti, kad nelįstumėt, neskiepytumėt“, – pasakoja Šalčininkų savivaldybės gydytoja Jolanta Černiavskienė.

Be Šalčininkų prasčiausiai skiepijasi Vilniaus, Klaipėdos, Skuodo rajonų gyventojai. Aktyviausi – Neringos, Alytaus, Akmenės savivaldybės gyventojai. Nors ir šiose savivaldybėse vyriausių gyventojų paskiepyta mažiau nei jaunesnių grupių, išskyrus Neringą, kur pačių vyriausių paskiepyta 100 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt