Sveikata

2021.10.24 08:05

Vakcinavimas bažnyčios patalpose sulaukė klaipėdiečių dėmesio: nutįso eilė, greta laukiančių – skiepų priešininkų protestas

atnaujinta 12.45
LRT.lt, LRT RADIJAS2021.10.24 08:05

Sekmadienį Klaipėdoje gyventojai buvo pakviesti skiepytis bažnyčiai priklausančiose patalpose. Mobili skiepų komanda vyko į Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapiją. Norinčiųjų pasiskiepyti prieš vidurdienį išsirikiavo daugiau nei 100 klaipėdiečių. Tiesa, šalia jų su plakatais stovėjo ir keletas vakcinavimo proceso priešininkų, kurie taip reiškė protestą.

Dalis laukiančiųjų vakcinos nuo COVID-19 skaitė protestuotojų plakatus, net diskutavo ir žėrė savo argumentus, kodėl skiepytis yra būtina.

Tiesa, savo pozicijas išsakė ir skiepų priešininkai, savo plakatuose klausdami, ar bažnyčia šiuo atveju elgiasi etiškai.

Klaipėdos miesto poliklinikos vakcinacijos koordinatorė Jadvyga Kateivienė LRT RADIJUI sakė, kad pasiskiepyti atvyko daugiau nei 100 žmonių, dalį jų pavyko vakcinuoti iki vidurdienio, kiti dar laukia savo eilės, tačiau jie tikrai vakcinos nuo COVID-19 sekmadienį sulauks.

„Turime apie 90 žmonių, kuriuos paskiepijome ir dar yra laukiančių žmonių. Vis atvykę bus paskiepyti. Planavome iki 12 valandos, bet skiepysime kol visi gaus vakciną, kurie yra pas mus atvykę. Trečia doze pasiskiepyti atvyko vyresnio amžiaus asmenys, o kiti, kurie atvyko pasiskiepyti pirmąja doze, jų amžius – įvairus“, – sako J. Kateivienė.

Jos teigimu, didžioji dalis, ypač jaunesnių asmenų, pasiskiepyti atvyko, nes to reikia darbe ar išvykstant į užsienį.

Kita dalis žmonių – asmenys, kurie nori gauti galimybių pasą. Pastarieji prie vakcinavimo vietos skundėsi, kad nepasiskiepijus tapo kebliau gauti tam tikras paslaugas, taip pat patekti į prekybos vietas.

„Sako, kad niekur įeiti nebegalime, niekur nebeįleidžia, tai reikia skiepytis. Nenori testuotis, išgirdo, kad už testavimą patiems reikės mokėti, tai žmonės pradėjo galvoti ir įvertino tą situaciją“, – LRT RADIJUI Klaipėdos miesto poliklinikos vakcinacijos koordinatorė, pabrėžusi, kad bent atvykę pasiskiepyti žmonės didesnių pretenzijų ar priekaištų neturi.

Savivaldybė ieško įvairių būdų, kaip paskatinti skiepijomo nuo COVID-19 procesą

Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius primena, ką apie skiepijimąsi yra sakęs Popiežius Pranciškus.

„Popiežius Pranciškus labai aiškiai suformulavo teiginį, kad pasiskiepyti – atlikti artimo meilės darbą. Ne tik save apsaugoti, bet pirmiausia vyresnius ar silpnesnius žmones. Bažnyčios bet koks dalyvavimas ir įsitraukimas į skiepijimą atitinką šį popiežiaus raginimą ir lūkestį“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijoje gyventojai buvo skiepijami nuo 10 iki 12 valandos kompanijų „Pfizer“ ir „Johnson and Johnson“ vakcinomis. Išankstinės registracijos nereikėjo, užtenko turėti asmens dokumentą.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė sako, kad savivaldybė ieškojo įvairių būdų, kaip paskiepyti kuo daugiau gyventojų.

„Vydome įvairias akcijas, nuolat keičiame tuos būdus, įsiklausome į žmonių poreikius. Šiai dienai mes esame mieste pradėję vakcinacijos decentralizavimą, kad galima vakcinuotis ne tik vakcinacijos centre ar per kažkokias akcijas, bet ir visuose esančiuose šeimos gydytojų centruose. Jei kažkuris pacientas nori pasitarti su savo šeimos gydytoju, gali jam paskambinti, pasikonsultuoti ir ten vietoje vakcinuotis“, – LRT RADIJUI sakė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Miesto valdžia tokią idėją bažnyčios sveikina

Savo ruožtu miesto valdžia giria bažnyčios dvasininkus, kad šie sutiko talkinti didinant vakcinacijos apimtis.

Tiesa, Vyskupų konferencija į tokias akcijas žiūri įtariai.

Vis dėlto Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, patvirtinęs, jog tokia vakcinavimo akcijos vieta pasirinkta ne be miesto žinios, mano, kad šiuo metu nevertėtų galvoti, kas kam patinka, jei tai gali padėti pasiekti tikslą, kad būtų kuo mažiau sergančių žmonių.

„Bažnyčia prisideda prie to, kaip tik gali. Pagarba klebonui ir kunigams, kurie reziduoja toje bažnyčioje“, – sakė A. Cesiulis.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Mindaugas Šlaustas LRT.lt akcentavo, kad žmonės bus skiepijami ne bažnyčioje, o parapijos bibliotekėlės ir katechetikos patalpose.

„Bažnyčia yra sakrali erdvė. Pačioje bažnyčioje tokių dalykų būti negali, bet yra bažnyčiai priklausančios pagalbinės patalpos“, – aiškino M. Šlaustas.

Pašnekovas atskleidė, kad į bažnyčią siūlydami bendradarbiauti sudarant galimybę sekmadienį pasiskiepyti visiems norintiems kreipėsi savivaldybės atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt