Sveikata

2021.10.21 16:43

Žvirblienė: nereikėtų vadovautis antikūnų buvimu ar nebuvimu sprendžiant dėl revakcinacijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.21 16:43

Siekiant išvengti epideminės COVID-19 situacijos blogėjimo Lietuvoje, 16-os metų ir vyresniems nepaskiepytiems bei nepersirgusiems koronaviruso infekcija gyventojams bus siunčiamos trumposios žinutės apie galimybes pasiskiepyti. Šiuo metu nuo COVID-19 gali skiepytis visi šalies gyventojai nuo 12 metų. Taip pat vyksta ir revakcinacija stiprinamuoju skiepu. 

Galimybė revakcinuotis suteikiama visiems 18 metų ir vyresniems gyventojams, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 anksčiau nei prieš pusmetį. Tačiau pasigirdo prašymų, stiprinamąją skiepo dozę skirti ir anksčiau, nei praeis pusmetis, nes esą kai kurie jau dabar neturi antikūnų. Vis dėlto imunologė, profesorė Aurelija Žvirblienė sako, kad nereikėtų vadovautis antikūnų buvimu ar nebuvimu sprendžiant dėl revakcinacijos. Tai esą dar nerodo, kad žmogus neturi imuniteto.

„Oficialios rekomendacijos nėra, kad reikia tikrinti antikūnų lygį, bet tikrai nemažai žmonių tą daro. <...> Jei tas antikūnų lygis yra nukritęs arti slenkstinės reikšmės, tai turbūt tada mažiau abejonių dėl revakcinacijos.

Pagrindinė problema, kad nėra nustatyta jokių antikūnų ribų, kurios rodytų, kad apsauga yra arba jos nėra. Todėl nė viena šalis nėra įsivedus reikalavimų atlikti antikūnų tyrimą ir tada spręsti dėl revakcinacijos“, – LRT TELEVIZIJAI sako A. Žvirblienė.

Sustiprinančiąja doze Lietuvoje šiuo metu pasiskiepyti gali per 200 tūkst. asmenų, skelbia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai.

Visuotinė pilnamečių gyventojų revakcinacija prasidėjo spalio 19 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt