Sveikata

2021.10.21 08:45

Ministerija kviečia skiepytis SMS pranešimais: ragina nepraleisti savo mėgstamų veiklų ir primena apie išmokas

LRT.lt2021.10.21 08:45

Siekiant išvengti epidemiologinės COVID-19 ligos situacijos blogėjimo Lietuvoje, ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu 16 metų amžiaus ir vyresniems šalies gyventojams, nepaskiepytiems vakcina nuo COVID-19 ligos ir nepersirgusiems koronaviruso infekcija, kuri būtų patvirtinta PGR tyrimu, bus siunčiami vienkartinio pobūdžio SMS pranešimai, informuojant juos apie galimybes pasiskiepyti, rašoma SAM pranešime.

Pranešimai siunčiami į esveikatos sistemos (ESPBI IS) paciento paskyroje nurodytą mobilaus ryšio numerį. Siunčiamų žinučių turinys skirsis pagal asmens priklausymą konkrečiai amžiaus grupei.

16–24 metų asmenys gaus žinutę su tekstu: „Neleisk COVID-19 uždaryti tavęs namuose. Pasiskiepyk ir nepraleisk savo mėgstamiausių veiklų. Kreipkis https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba 1808 ir pasiimk tau priklausančią nemokamą apsaugą nuo viruso.“

Tuo metu 25–38 metų amžiaus asmenų žinutėje pabrėžiama laisvė, o 75 m. ir vyresniems asmenims žinutėse primenama galimybė gauti 100 eurų išmoką.

Patirtos siuntimo išlaidos bus kompensuotos iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų COVID-19 ligos pandemijos padariniams šalinti.

Ministerija iš anksto atsiprašo, jei gautas SMS pranešimas kai kuriems gyventojams būtų nebeaktualus, t. y. jeigu pranešimą gavę asmenys jau yra pasiskiepiję ar persirgę COVID-19 liga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt