Sveikata

2021.10.20 17:44

Naujas ribojimas prekybos vietose be galimybių paso: vaistinės kritikuoja – susidarys didžiulės eilės, teks laukti lauke

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.20 17:44

Nuo penktadienio prekybos vietose, tarp jų ir vaistinėse, kur nereikia galimybių paso, vienam pirkėjui turės būti skirta 30 kvadratinių metrų. Vaistinės tokį sprendimą kritikuoja, esą į kai kurias patekti galės tik po vieną žmogų, susidarys didžiulės eilės, žmonėms teks laukti lauke. Vaistinės baiminasi, kad dėl nepatogumų, kai kurie nuspręs išvis atsisakyti jiems reikalingų medikamentų. 

Reaguodama į planuojamus pokyčius, Vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė akcentuoja, kad vaistinių negalima lyginti su bet kokiomis parduotuvėmis.

Vaistinės kritikuoja naujus ribojimus: susidarys eilės, žmonės turės šalti lauke

„Į dalį vaistinių patekimas tik su galimybių pasu, dar į dalį mažesnių vaistinių bus ribojamas kvadratinių metrų žmogui skaičius. Kadangi vaistinės nėra didelės, dažniausiai galės užeiti vienas žmogus. Turim suprasti, kad vaistinė tai nėra bet kokia parduotuvė, negalima jos lyginti su kitomis prekėmis. Vaistinė yra būtinoji prekė – žmogus negali pasirinkti, ar vartoti vaistą, ar ne“, – sako vaistinių asociacijos pirmininkė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad per pandemiją nepatogumų išvengti neįmanoma.

„Pandeminė situacija reikalauja prisiimti tam tikrų nepatogumų, tai nėra nauja priemonė. Būtent tose mažose parduotuvėse kitais metodais, panašu, sunku suvaldyti srautus. Šiuo atveju visi visko nusipirks, visiems visko užteks“, – sako sveikatos apsaugos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt