Sveikata

2021.10.20 10:57

Santaros klinikų gydytoja: jauniausias COVID-19 pacientas – 11 mėnesių, didžioji dalis užsikrėtė nuo sergančių neskiepytų tėvų

atnaujinta 11.09
Domantas Katelė, LRT.lt2021.10.20 10:57

Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė teigia, kad šiuo metu vaikų ligų skyriuje gydoma 10 vaikų, vienas – intensyvios terapijos skyriuje.

„Jų amžius – nuo 11 mėnesių iki 16 metų amžiaus. Vienam tiekiamas deguonis. Visų būklė vidutinė – dalis turi šalutinių problemų, tam tikrų komplikacijų, kvėpavimo takų infekcijų. Jiems reikia pagalbos stacionare, neužtenka ambulatorinio gydymo.

Visi vaikai neskiepyti, bet tik 2 iš jų galėjo būti paskiepyti. Didžioji dalis užsikrėtė nuo sergančių tėvų. Situacija tokia, kad yra tokių šeimų, kur tėvai pasiskiepiję, bet vaikai serga. Dažniausiai tuos mažesniuosius užkrečia ugdymo įstaigas lankantys jų broliai ir sesės. Vis dėlto dominuoja neskiepytų šeimų sergantys vaikai“, – sako I. Ivaškevičienė.

Ji sako, kad kol kas poreikio plėsti skyrių dėl COVID-19 nėra, tačiau patikino, kad situacija yra atsakingai koordinuojama.

„Esame pasiruošę plėsti, jeigu atsirastų poreikis, turime rezervą plėstis. Situacija įtempta, ji reikalauja priežiūros, koordinavimo, bet nėra kritinė ar išskirtinė kalbant apie vaikus“, – pabrėžė Santaros klinikų medikė.

Kalbėdama apie apsaugos priemones, gydytoja patikino, kad vienintelė efektyvi priemonė yra skiepai.

„Jeigu mes kalbame apie vaikus nuo 12 metų, tai vienintelė efektyvi apsaugos priemonė yra skiepai. Mes tai net vadiname privilegija. Jaunesniems vaikams reikėtų taikyti tas pačias priemones – dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, nebendrauti su sergančiais. Stebuklingų priemonių nėra. Imlūs šiai infekcijai yra absoliučiai visi“, – sako I. Ivaškevičienė.

Ji patikslino, kad intensyvios terapijos skyriuje gydomas vaikas nėra paauglys. Jis, anot medikės, turi gretutinių ligų.

„Reanimacijoje yra mažesnis vaikas, jis turi gretutinių ligų. Tai tik dar kartą parodo, kad vaikai, turintys gretutinių ligų, gali sirgti sunkiai. Jiems yra didelė rizika sirgti sunkiai. Žmonės galvoja, kad vaikai persirgs labai lengvai, tačiau tai ne visada yra tiesa“, – tvirtina Santaros klinikų atstovė.

I. Ivaškevičienės teigimu, pastarąsias keletą savaičių situacija vaikų COVID-19 skyriuje panaši – 9–10 vaikų yra gydoma stacionare.

Vilniaus regione yra gydomi 548 COVID-19 liga sergantys ligoniai, 53 – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Ryte buvo užimta 86 proc. aktyvaus gydymo ir 78 proc. reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 ligoniams.

Santaros klinikose iš 111 aktyvaus gydymo vietų užimtos 102, o iš 36 lovų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose užimta 31.

Penktadienį planuojama atidaryti naują padalinį ir Trakų ligoninėje COVID-19 ligai gydyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt