Sveikata

2021.10.20 08:11

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje stabdomos kraujagyslių chirurgijos paslaugos, didinamas COVID-19 lovų skaičius

atnaujinta 12.02
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Augustinas Stankevičius, BNS2021.10.20 08:11

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė nuo trečiadienio laikinai stabdo kraujagyslių chirurgijos paslaugas.

Kaip žurnalistams trečiadienį sakė Santaros klinikų atstovė Gitana Letukienė, skubūs šio profilio pacientai iš sostinės Antakalnio mikrorajone esančios VMKL bus nukreipiami į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, esančią Lazdynuose.

Ligoninė taip pat iki 180 didina COVID-19 ligoniams skirtų lovų skaičių.

Iš viso VMKL iki šiol buvo įrengta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų, iš kurių, trečiadienio duomenimis, užimta 141.

Sustabdžius kraujagyslių chirurgijos skyriaus veiklą, koronavirusu sergantiems pacientams gydyti vietų skaičius bus išplėstas iki 180 lovų.

Ligoninėje šiems žmonėms taip pat yra numatytos šešios reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, iš kurių užimtos penkios.

Pildosi ir kitos regiono ligoninės

Pasak G. Letukienės, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 23, o iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – devynios.

Sostinės Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės slaugos COVID-19 skyriuje užimtos visos iš 36 vietos.

Respublikinėje Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje psichiatrijos specializuotame COVID-19 skyriuje – 12 iš 16 vietų, o reanimacijos padalinyje – dvi iš trijų.

Tuo metu Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 59, o iš septynių reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – penkios.

Elektrėnų ligoninėje užimtos 33 iš 40 aktyvaus gydymo lovų ir viena iš keturių reanimacijos. Ukmergės ligoninėje užimtos 48 iš 50, o Molėtų ligoninėje – 18 iš 20 aktyvaus gydymo vietų.

„Šią savaitę, penktadienį, planuojama atidaryti naują COVID-19 ligos padalinį Trakų ligoninėje“, – kalbėjo Santaros klinikų atstovė.

Pasak jos, iš viso Vilniaus regione dėl koronaviruso gydomi 548 pacientai, 53 iš jų – reanimacijoje.

Statistikos departamento duomenimis, šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 1669 COVID-19 sergantys žmonės, 157 iš jų – reanimacijoje.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 183 žmonės – pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą. Iki tol apie savaitę kasdien tokių žmonių buvo apie pusantro šimto.

Šiuo metu ligoninėse gydoma beveik 1700 koronavirusu sergančių pacientų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt