Sveikata

2021.10.18 22:31

Universitetinėse ligoninėse siūloma keisti įdarbinimo tvarką, įvedant kasmetines atestacijas, bet Gydytojų sąjunga joms nepritaria

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.18 22:31

Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siūloma naikinti terminuotas darbo sutartis ir kas penkerius metus rengiamus konkursus universitetinėse Kauno ir Santaros klinikose. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įvesti kasmetines atestacijas, tačiau Gydytojų sąjungos atstovai tam nepritaria – esą tai kelia stresą medikams ir dalis jų gali palikti darbus. Tuo metu rezidentų atstovai sako, kad panaikinus kadencijas, gydytojų rotacija būtų apribota.

Dalis Kauno ir Santaros klinikų personalo į darbą priimami viešojo konkurso būdu penkeriems metams. Santaros klinikų jungtinė profesinių sąjungų atstovybė, medikų organizacijos trečią kartą Sveikatos apsaugos ministerijai siūlo terminuotas darbo sutartis naikinti.

„Pažeidžia socialines medikų teises, nes, kaip žinia, jeigu žmogus turi terminuotą darbo sutartį, tai jį žiūrima kitaip, suteikiant kreditus. Pati sistema yra ydinga, nes realiai yra neterminuota darbo sutartis, tai sudaro neobjektyvumą, kalbant apie administracijas – tai reiškia, kad netinkami, nepatogūs medikai gali būti lengvai atleidžiami, pasitelkus terminuotos sutarties sąvoką“, – aiškina Santaros klinikų profesinės sąjungos vadovas Vaidas Dirsė.

Seimas siūlys naikinti medikų kadencijas Kauno ir Santaros klinikose, Gydytojų sąjungos atstovai tam nepritaria

Sveikatos apsaugos viceministras sako, pagal terminuotas darbo sutartis universitetinėse ligoninėse dirbama jau kelis dešimtmečius – esą jos teikia aukščiausio lygio paslaugas, medikai skatinami nuolatos tobulėti. Viceministras sako, jog dabar rengiami Vyriausybės siūlymai, svarstoma įvesti kasmetines atestacijas.

„Užsienio valstybės, Europos valstybės taikoma ir to atgalinio ryšio metodika, kada darbuotojai su savo vadovais turi kasmetinius pokalbius, kasmetinius vertinimus ir tai gali būti kaip viena iš priemonių vertinti specialisto kompetenciją, kvalifikaciją, jo tikslus ir profesinius siekius“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Pasak Gydytojų sąjungos atstovės, siūlymas universitetinėse ligoninėse dirbti pagal neterminuotas sutartis geras, tačiau kasmetei atestacijai nepritaria.

„Ji kels dar didesnį stresą mums, iš principo mes tapsime tokiais nuolatinio bandomojo laikotarpio įkaitais ir atlaikyti tokį psichologinį krūvį, ypač šiuo sunkiu laikotarpiu, kai mes turime kovidinę situaciją Lietuvoje, bus be galo sunku ir aš neįsivaizduoju, kiek, jei tai įvyks, specialistų mes prarasime“, – tvirtina Gydytojų sąjungos atstovė Birutė Petraitienė.

Kauno klinikose pernai vyko maždaug pustrečio šimto konkursų, kandidatų buvo daugiau kaip 400. Rezidentų tarybos narys sako, kad jaunų gydytojų terminuotos darbo sutartys ir konkursai kas penkerius metus negąsdina.

„Nauja pertvarka galėtų sąlygoti ir apriboti gydytojų rotaciją universitetinėse ligoninėse. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jauni specialistai, neseniai baigę rezidentūros studijas ar jau įsidarbinę kitose įstaigose, sunkiau galėtų rasti darbą universitetinėse ligoninėse“, – pabrėžia Rezidentų tarybos narys Deividas Nekrošius.

Profesinės sąjungos ir medikų organizacijų teigimu, ligoninių administracijoms kasmet surengti atestacijas tūkstančiams dirbančiųjų būtų iššūkis ir siūlo, kad jos vyktų kas trejus ar penkerius metus. Jose esą turėtų dalyvauti ir profsąjungos atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt