Sveikata

2021.10.18 18:25

Vilniaus savivaldybės atstovė: regione ligoninės perpildytos – trūksta pusšimčio lovų

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2021.10.18 18:25

Koronaviruso pandemija Lietuvoje toliau verčia sukti galvas: kurių medicinos paslaugų atsisakyti, kad vietų ligoninėse užtektų visiems COVID-19 liga sergantiems pacientams. Štai Vilniaus regione sergantiesiems šia liga jau trūksta pusšimčio lovų. Savivaldybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) šiuo metu tenka spręsti, kurioje gydymo įstaigoje atidaryti dar vieną kovidinį skyrių.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė dar nesibaigus savivaldybės ir SAM posėdžiui LRT RADIJUI sako, kad jau matyti, jog galimybių tokiam skyriui atidaryti tiesiog nėra.

„Tikrai situacija yra sudėtinga. Net nežinau, kaip iš jos reiks suktis. Įrengti 30 vietų iki trečiadienio bandysime Vilniaus klinikinėje ligoninėje, dar 25 vietas – Trakų ligoninėje. Tačiau dar 50 vietų mums trūks“, – tiesiogiai iš posėdžio praneša D. Meiželytė.

Anot jos, kitos miesto ar rajono ligoninės padėti jau nebegali, mat yra išnaudojusios visus savo resursus. D. Meiželytė taip pat pabrėžia, kad medikai „per pusantrų metų yra labai pavargę“.

„Dirbti savo darbą ir dar po jo budėti papildomai, dirbti su kovidiniais pacientais, yra labai sunku, – tikina ji. – Todėl dar kartą, kaip maldą, žmones raginu eiti skiepytis.“

Sostinės savivaldybės atstovė taip pat akcentuoja, kad ligoninės pilnos ne tik kovidinių pacientų, bet ir kitomis ligomis sergančiųjų.

„Mes šiuo metu turime didžiulį bumą ligų: paūmėjimai, sunkios stadijos. Tie žmonės jau nebegali laukti. Ligoninės yra visiškai apkrautos tiek kovidiniais pacientais, tiek tais, kuriems reikia kitokio gydymo. Situacija tikrai yra nelengva“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Meiželytė.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje per parą patvirtinti 1468 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 per tą patį laikotarpį mirė 14 žmonių, 11 iš jų buvo nepasiskiepiję.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt