Sveikata

2021.10.18 16:22

Teismo verdiktas: Panevėžio ligoninė priedus medikams mokėjo teisingai – gavo tie, kurie dirba su jau sergančiais COVID-19

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.18 16:22

Panevėžio apylinkės teismas paskelbė nuosprendį vadinamojoje medikų darbo užmokesčio byloje. 135 Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai reikalavo, kad būtų išmokėti priedai ne tik dirbusiems su jau sergančiais COVID-19, bet ir su galbūt užsikrėtusiais. Tą padaryti gydymo įstaigos vadovybę įpareigojo ir darbo ginčų komisija.

Ligoninė su tuo nesutiko ir apskundus sprendimą, ginčas persikėlė į teismą. Šis konstatavo, kad Panevėžio ligoninė priedus mokėjo kaip ir priklauso pagal įstatymą tik tiems, kurie dirba su jau sergančiais COVID-19. Tiesa, 25 darbuotojams bendrai priteista apie 9 tūkstančiai eurų kaip nepriemoka prie priedų. Visi kiti medikai turės apmokėti teismo bylinėjimosi išlaidas. Nei Panevėžio Respublikinės ligoninės administracija, nei skundą pateikę medikai kol kas neatskleidžia ar sprendimą skųs.

„Teismas nenustatė tokių aplinkybių, kad visi be išimties medikai dirbo su tokiais pacientais, tai yra turėjo tiesioginį kontaktą su COVID-19 sergančiais ligoniais, taip pat, kad vykdė epidemijos profilaktikos priemones šios ligos židiniuose. Teismas turi omenyje, tai, kad visiems be išimties, direktoriaus įsakymu nurodytiems medikams priedai buvo išmokėti ir jie buvo išmokėti 90-100 poc. ribose, taip, kaip ir numato įstatymas. Teismas priteisė šiandien 25 medikams neprimokėtas taip sakant darbo užmokesčio priedų dalis“, – sako Panevėžio apylinkės teismo teisėja Eglė Sabaliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt