Sveikata

2021.10.18 14:27

Šviesos tunelio gale dar nematyti ir apie COVID-19 piką medikai garsiai nekalba: pacientai į palatas guldomi nuolat

Šarūnas Nekrošius, Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.18 14:27

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1468 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, o Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) teigia, jog situacija į gerąją pusę dar tikrai nepasisuko, o pacientai intensyviai į gydymo įstaigą buvo guldomi ir tada, kai Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis keliolika minučių kalbėjosi su žurnalistais.

„Situacija išlieka panaši, ji yra darbinga ir įtempta. Prasidėjęs prieš mėnesį susirgimų pakilimas tęsiasi, turbūt tris savaites susirgimų skaičius intensyviai kilo, šią savaitę jis kiek sustojo. Tačiau skyriai yra pilni, vyksta intensyvus sergančiųjų guldymas, visos ligoninės dirba gana intensyviai“, – pirmadienio popietę sako Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai G. Virketis.

Žinios. Lietuvos kariai rems Prancūziją Malyje

Paklaustas, kokie mirtingumo nuo COVID-19 rodikliai Klaipėdoje, medikas sako, kad žmonės nuo šios infekcijos, deja, bet miršta ir Klaipėdos regione, G. Virketis pabrėžė, kad paskutiniai trys mirusieji buvo nepasiskiepiję.

„Pacientų, esančių reanimacijos skyriuje, būklė visada yra sunki, tas skaičius išlieka panašus. Šiuo metu pas mus yra praktiškai visos lovos užpildytos, įsteigiame lovų tiek, kiek reikia, jei yra toks poreikis. O regione virš 70 proc. reanimacinių lovų yra užimta. Toks pat skaičius yra užpildytas ir įprastų lovų“, – sako medikas.

Jis patikslino, kad KUL pirmadienio rytą turėjo 129 pacientus, tačiau, pasak G. Virkečio, net ir šiuo metu į gydymo įstaigą pristatomi nauji pacientai, daliai jų tenka taikyti gydymą ligoninėje.

„Po savaitgalio būna, kad kai kurie pacientai, kurie žino diagnozę, gydosi namuose, laukia pirmadienio. Vakar dienos duomenimis, buvo apie 20 paguldytų žmonių, šiandien, aš manau, bus daugiau“, – žurnalistams apie galimą ligonių skaičių sakė G. Virketis.

Paklaustas, kokio amžiaus pacientams taikomas gydymas, medikas teigė, kad amžius išlieka panašus – ligoninėse yra ir gana jaunų pacientų, ir garbaus 90 metų amžiaus sulaukusių senjorų.

„Jauniausias – 29 metų, vyriausias – 93 metų pacientas. Reanimacijos pacientų amžiaus vidurkis – 60–65 metai“, – tikslino medikas.

Paklaustas, ar gydymo įstaigose jau galima pastebėti pirmuosius sergamumo piko skaičius, kuomet atvejų skaičiai stabilizuotųsi, o ligonių nebūtų tiek daug, G. Virketis teigė, kad kol kas gerėjimo dar nematyti.

„Mes tą matome pagal atliekamų tyrimų skaičių, o jis didėja. Tai per savaitę atlikome beveik 7000 tyrimų ir daugiau 30 proc. yra teigiami, vadinasi, dar tikrai nesimato to pagerėjimo ir klausimas, ar pasiekėme piką“, – sakė medikas.

Šiuo metu į gydymo įstaigas guldomi jau tokie pacientai, kurie yra gana sunkios būklės, arba tokie, kurie negali gydytis namuose.

„Per pirmąją bangą mes nežinojome, ką mes turime, ir visus juos laikydavome, kol pasveikdavo. Dabar šito jau tikrai nėra, pacientai patys supranta, jei gali gydytis namuose, turi sąlygas, tą ir daro. Tačiau čia atvyksta, kurie namuose pasigydo savaitę ar dešimt dienų ir pastebi, kad jų būklė blogėja. Matydami pakitimus, jie kreipiasi ir nebelaukia“, – sakė G. Virketis.

Kol kas KUL planinių operacijų nestabdo, šiuo metu jų vyksta tiek, kiek turima galimybių.

„Planinių operacijų nestabdome tiek, kiek galime nestabdyti. Joks profilis nėra sustabdytas“, – sakė G. Virketis.

„Po trečiojo skiepo užsikrėtusio dar neturėjome, gal buvo vienas atvejis, kada paskiepytas šviežiai. O po dviejų skiepų yra, tačiau matome, kad jie tikrai serga lengvesnėmis formomis, ir negirdėjau, kad būtų atsidūrę reanimacijos skyriuose“, – sako G. Virketis.

LRT.lt primena, pirmadienio duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų COVID-19 skaičius 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje toliau kyla ir pasiekė 1129 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 12,2 procento.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 126 žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą. Pastarąją savaitę kasdien tokių žmonių buvo apie pusantro šimto.

98 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1,4 tūkst. žmonių.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5456 žmonės.

Iš 5456 asmenų, mirusių nuo COVID-19, visiškai paskiepyti buvo 207. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 10,6 tūkst. mirčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt