Sveikata

2021.10.16 22:55

Didieji vakcinacijos centrai baigia darbą – norinčiųjų pasiskiepyti lauks poliklinikos, vaistinės

Kristina Karlonė, Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.16 22:55

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 2700 naujų COVID-19 atvejų, mirė 20 žmonių, iš jų visiškai arba iš dalies nepasiskiepiję buvo 16 žmonių. Epideminei situacijai negerėjant, skiepyti pasirengusios ir kai kurių miestų poliklinikos, vaistinės, atidaroma daugiau punktų. Tačiau savivaldybės planuoja atsisakyti didžiųjų vakcinavimo centrų, įrengtų arenose, mokyklose ar ekspozicijų centruose. Vienuose miestuose jie veiklą baigs lapkritį, kituose – gruodį.

Į Kauno ledo rūmuose įkurtą vakcinavimo centrą dabar daugiausia traukia trečiosios skiepo dozės ateinantys gyventojai.

„Reikalinga, jeigu aš neisiu, kitas neis jau. Nelabai gražu“, – teigia LRT TELEVIZIJOS kalbintas vyras.

„Viską žinau ir neabejoju, skiepai atrasti labai senai ir jeigu jie nebūtų atrasti, tai daug žmonių būtų negyvenę“, – tvirtina kitas vyras.

Panorama. Siekiant atpiginti biokurą, žadamos pataisos, kurios šilumą gaminti leistų iš miško atliekų

Per savaitę Kauno vakcinavimo centre paskiepijama apie 5 tūkstančius žmonių – tiek anksčiau ateidavo per dieną. Šiose patalpose būtų galima paskiepyti apie 10 tūkstančių.

„Dedame apie 800 talonų, tai yra 800 potencialiai vietų, o ateina 1200. Daug ateina nesiregistravusių, bet tikrai trečios dozės populiarumas augantis“, – pasakoja Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Vakcinavimo centras ledo rūmuose turėtų veikti iki lapkričio pabaigos, vėliau skiepijimą ketinama perkelti į poliklinikas.

„Įvertinome patalpas, visur (yra – LRT.lt) galimybės papildomus kabinetus atidaryti, yra vietos, kur pacientams palaukti 15 min. Tai mes persivežame kompiuterius, persivežame žmones, pastatome suolus atitvarus ir skiepijame vietoj vienos vietos – penkiose“, – aiškina P. Kibiša.

Priimti daugiau besiskiepijančiųjų jau pasirengusios poliklinikos Šiauliuose. Arenoje įrengtas vakcinavimo centras veiks iki lapkričio.

„Dabar atiduodama šeimos gydytojų institucijai ir manau, tai teisingas sprendimas. Šitas skiepas tampa rutininis, kaip gripo, difterijos. Tai manau, šeimos gydytojos susitvarkys“, – nurodo Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

Klaipėdoje sporto mokykloje esantis vakcinavimo centras dėl veiklos trukmės spręs pagal pacientų srautus Panevėžys vakcinavimo centre skiepyti planuoja iki Naujųjų metų.

Nuomos sutartį su „Litexpo“, kur įrengtas vakcinavimo centras, iki metų pabaigos pratęsė ir Vilniaus savivaldybė. Tačiau kelis kart sumažėjus besiskiepijančiųjų, sumažintas nuomojamas plotas.

„Vyksta laipsniškas persikėlimas į visas miesto sveikatos priežiūros įstaigas, net ir pačias mažiausias. Tas tinklas – maždaug 30 įstaigų, įskaitant ir miesto poliklinikas. Mūsų tikslas, kad iki naujų metų tinklas išsiplėstų maksimaliai“, – aiškina Vilniaus vakcinavimo koordinatorius Kipras Krasauskas.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje bent viena vakcinos doze paskiepyta 63 procentai gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt