Sveikata

2021.10.16 14:40

Ligonines užgulus COVID-19 pacientams, mažėja galimybių čia patekti sergantiesiems kitomis ligomis

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.16 14:40

Kitą savaitę ligoninėse visoje Lietuvoje planuojama atidaryti papildomų COVID-19 skyrių. Vilniečiai jau dabar užima didžiąją dalį lovų Molėtų, Ukmergės ligoninėse. Nors situacija gydymo įstaigose itin sudėtinga, premjerė kol kas naujų ribojimų nežada.

Augant atvejų skaičiui, ligoninėse mažėja vietų COVID-19 sergantiems ligoniams, o tai, pasak medikų, reiškia, kad mažėja galimybių patekti į ligonines sergantiesiems kitomis ligomis. Gydytojai baiminasi, kad visos gydymo įstaigos taps tiesiog COVID-19 ligoninėmis.

Žinios. Nors situacija COVID-19 skyriuose ligoninėse sudėtinga, naujų ribojimų nežadama

„Kitą savaitę atidarome COVID-19 skyrių ir Trakų ligoninėje. Žinoma, tuo pačiu mažinant lovų skaičių ne COVID-19 pacientams. Trakų ligoninė, besirengdama atidaryti COVID-19 lovas, šiuo metu negali priimti „nekovidinių“ srautų iš aplinkinių regionų“, – tvirtina Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė.

Tik laiko klausimas, kada visos savivaldybės pateks į juodąją zoną. Kai kuriose sergamumas jau artėja prie dviejų tūkstančių šimtui tūkstančių gyventojų. Koronavirusu užsikrėtę vilniečiai jau nebetelpa į sostinės ligonines.

„Visos molėtų „kovidinės“ lovos yra dedikuotos Vilniaus miesto gyventojams, Ukmergės ligoninėje iš 50 ten atidarytų lovų apie 90 proc. taip pat Vilniaus miesto ir rajonų gyventojų“, – sako J. Jakutienė.

Nors situacija ligoninėse įtempta, pasak premjerės, apie naujus ribojimus arba bent apie lokalius karantinus tam tikrose savivaldybėse kol kas nesvarstoma.

„Teoriškai tie variantai yra įmanomi, bet kyla klausimas, ar tam yra būtinybė. Dabar Vyriausybė mano, kad tie apribojimai, kurie yra, kurie kažkuria prasme riboja užsikrėtimo rizikas tokiose vietose, kur susirenka daug žmonių uždarose patalpose, kad tų apribojimų pakanka. Griežto karantino ir judėjimo apribojimų logika pavasarį ar žiemą buvo susijusi su tuo, kad neturėjome vakcinų“, – teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

Santaros klinikų vaikų kovido skyriuje jau užimtos visos dešimt lovų, atidaromi papildomi skyriai. Reanimacijoje gydomas vienas sunkiai sergantis vaikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt