Sveikata

2021.10.15 23:45

COVID-19 spaudžia ir Joniškio ligoninę – beveik užsipildžius lovoms, tenka priimti pacientus ir iš kitų miestų

Aina Mizgirdė, Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.15 23:45

Sergamumas COVID-19 šalyje toliau auga ir jau perkopė 1000 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Į juodąja zoną nepatenka tik 3 savivaldybės. Santaros klinikose ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje nebeguldomi planiniai pacientai, atidaromi skyriai kitose regiono gydymo įstaigose. Panaši situacija ir atokesniuose rajonuose. Šalies premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad karantino įvesti neplanuojama, tačiau ragina žmones rūpintis vyresnio amžiaus artimaisiais ir paskatinti juos skiepytis.

Joniškis – antra po Klaipėdos pagal didžiausią sergamumą COVID-19 savivaldybė. Čia – atvejų skaičius šalies vidurkį viršija maždaug du kartus. Joniškio ligoninėje gydomi pacientai ir iš gretimų rajonų.

„Turime 23–24 lovas, priklausomai kiek telpa palatoje, pagal poreikį. Šiandien ryte buvo 18 užimta. Ir mes padedame mūsų gretimiems rajonų gyventojams iš Pakruojo, Akmenės jeigu reikia iš Šiaulių. Tie žmonės atvažiuoja, tikrai žinome, kad Šiaulių ligoninėje labai dideli srautai pacientų“, – pasakoja Joniškio ligoninės vadovas Martynas Gedminas.

Skiepijimo tempai lėtėja. Joniškyje, kaip ir kitose savivaldybėse per dieną paskiepijama kelis kartus mažiau žmonių nei pavasarį. Ypač sunku įtikinti skiepytis senjorus.

„Sudėtingiausia tai iš tikrųjų pagyvenusio amžiaus ir kurie priklausomi nuo vaikų. Tokių atvejų turėjome, pavyzdžiui, šiandien su gydytoja kalbant, močiutę viena iš dukrų slaugo, o kiti vaikai nesutinka“, – tvirtina Joniškio vakcinavimo centro koordinatorė Lina Martinaitė.

Šalies ligoninėse gydoma apie pusantro tūkstančio sergančiųjų COVID-19. Iš jų net trečdalis – Vilniaus ir Alytaus apskrityse. Pasak medikų, daugėja sergančių vaikų. Vien Santarose šiuo metu jų gydoma 10, įrengta papildomai lovų. Į šias klinikas nebeguldomi planiniai pacientai. Atidaromi skyriai kitose regiono gydymo įstaigose. Nuo ketvirtadienio laikinai pakeista pacientų lankymo tvarka – leidžiama lankyti tik kritinės būklės ligonius. Tokia pati situacija ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – teikiama tik skubi pagalba.

„Vilniaus mieste yra likę po keleta lovų kovidiniams pacientams, dėl to atidarinėjami nauji skyriai ir rengiamos lovos kovidiniams pacientams. Elektrėnų ligoninė yra užpildyta 100 proc., Molėtų – 100 proc., kitą savaitę kovidinis skyrius atidaromas ir Trakų ligoninėje. Žinoma tokiu būdu mažinant lovų skaičių nekovidiniams pacientams“, – aiškina Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė.

Vis dėlto premjerė sako, kad karantino įvesti neketinama, nes Lietuva turi pakankamai vakcinų.

„Tuose regionuose, kuriuose pasiskiepijimo rodikliai yra šiaip žemesni, įskaitant ir Šiaulių ir Klaipėdjos regioną, deja, reanimacijų užimtumas jau ilgą laiką buvo didelė problema. Tai medikai daro, ką gali. Tokia yra kaina, irgi buvo viešai įvardyta. Kad tai reiškia, kad mokėsime brangiau negaudami kitų sveikatos paslaugų. Labai gaila, kad daliai visuomenės tai dar nėra pakankamas motyvas. Na, apsaugoti ne šiaip kitų, bet ir savo interesus“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Per pastarąją parą nustatyta 2736 COVID-19 atvejai, mirė 39 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt